» Poradna » Web a internet

Win10 - hotspot - zabezpečení

Ahoj v nastavení hotspotu ve win10 je možné změnit jeho název a heslo. Nikde ale nemůžu najít změnu či úplné vypnutí toho zabezpečení či šifrování (WPA2-PSK AES či co to tam je) Jak to provést? Je to vůbec možné?Dík za odpovědi J.

Odpovědi na otázku

Proč bys to zabezpečení vypínal?

No jednak je na chalupě absolutně zbytečné a občas má připojovaný mobil problém s načítáním a konfigurací IP přes ten hotspot, tak jsem chtěl zkusit, jestli by to nepomohlo...

Ne, tím to nebude. Je to obrovské bezpečnostní riziko - kolem sebe vyzařuješ informace. (Pokud teda lezeš na HTTP stránky, u HTTPS to nevadí.)

Zajímavé, ty máš počítač s W10, který (z čeho?) slouží jako WiFi přístupový bod?

To je tak, že PC má wifi od AP přes usb adapter s antenkou, takže se připojí, ale mobil ne.

Nebylo by jednodušší pořídit nějaký obyčejný laciný router, než dělat hotspot z počítače a nemusel ho mít zapnutý vždycky kvůli připojení mobilu?

Starý router doma mám, ale neumím ho připojit na wifi, takže to někdy - občas, praktikuji při přenosu dat (fotek, videí) z mobilu na net takto.

Takže vidím, že to zrušení zaheslování asi fakt v tomto případě nejde.Ale udivuje mne to, protože u PC, modemu atd. heslo zrušit jde........