» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 - HDD

Zdravím. Mám dotaz, možná zbytečný. Ve svém stroji s win10 od Lenova (notebook a tablet v jednom) :D mám HDD o udané fyzické velikosti 56 Gb. Ač v něm defacto není nic nainstalováno, zabráno je 30 GB. Je možné, aby byla instalace Windows tak veliká nebo tam zabírá nějaké místo ještě něco jiného nepotřebného?

Odpovědi na otázku

Podivej se do rootu C:\ Pokud tam mas adresar "Windows.old" a vse Ti funguje, smazal bych ho. Disk C: vlastnosti, nastroje, vycisteni disku, nasledne tlacitko vycistit systemove soubory a tam zminovany adr zaskrtnout a spustit vycisteni. Pisu to z hlavy, tak se omlouvam za mozna nepresnou citaci.

win 10 maji vyhledavani, takze staci do te lupy na taskbaru (nebo rovnou zacit psat po stisku "Win" klavesy) napsat cast programu nebo souboru co hledame a ono to samo.nabidne.. tady staci dat "vyc" a uz se objevi utilita vycisteni disku :)Nicmene pokud by tam mel 20GB slozku windows.old tak uz by nemel zadny misto na tom 64GB pididisku.

Všechny tyto metody jsem už právě dříve zkoušel a i přesto zůstává cca. 30 GB zabraných. Lenováci jsou holt mrchy. Díky za tipy ;)

A co těch udaných 30GB zabírá? To se chce nejdříve podívat.

Jj, souhlas....taky ppuzivam (soukromi, upd, predcitani atd. pri prvotnim nastavovani cistych instalaci) jen mne nikdy nenapadlo vyzkouset toto, resp. jdu podle meho predchoziho popisu. A kdyz prochazim C:\ je pro mne jednodussi jit pres vlastnosti...ale diky za info. Pokud by chtel opravdu usetrit misto na tak male kapacite, jedine nova instalace + ovladace ze stranek a bez zbytecneho doprovodneho balastu Lenova.

A nemáš tam náhodou skrytou složku System Volume Information a v ní moře bodu obnovení ?

dneska už sou tak noťasy dělaný - oddíl pro obnovu má kolem 10ti giga, oddíl s ovladači, oddíl s buhví čím (aplikacemivýrobce) a podobně,jsou zaplněné ze třetiny a ty se divíš,že nemáš místo.Při takové velikosti HDD je jediná možnost odstranit všechy oddíly a udělat čistouinstalaci windows a máš hned 15 giga navrch

Od verze 1903 si Windows rezervuje dalsich 7GB, jen tak, protoze muze. :P

Otevři Tento počítač, na disk C klikni pravým tl. v roletě vyber Vlastnosti, záložka Obecné, Vyčištění disku, v okně co se otevře klikni na Vyčistit systémové soubory. Chvíli to bude trvat ... pak klikni OK. Tím se zbavíš předchozích instalací OS atd.