» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 - chyba KMODE EXCEPTION NOT HANDLED(atikmdag.sys)

Zdravím,nainstaloval jsem čistou instalaci Win10, vše v nastavení poupravil k obrazu svému, nainstaloval Avast Free Antivirus, vypnul Windows Defender, aktualizace Windows jsem nastavil na ruční(zatím neaktualizoval), ve správci zařízení chyběly ovladače pro grafickou kartu, takže jsem vložil original CD s ovladači od Ati x1650(na CD psáno, že jsou to ovladače jen pro Windows XP a Vista) ale ovladače se nainstalovaly a Správce zařízení byl již bez otázníků. Poté jsem na vyžádání Avastu při aktualizaci restartoval počítač a při nabíhání se objevilo toto: http://jpeg.cz/obrazek/eOrK Opět restart, následná diagnostika systému, ale Win10 už nenaběhnou a nabízí to jen možnost obnovy systému(to jsem zatím nedával) Počítač už je starý asi 7 let, procesor Intel P4B Core Duo, 2 GB RAM, základní deska Gigabyte s integr. grafikou.(přesný parametry ted nemohu zjistit). Poradí prosím někdo co s tím? Zřejmě mi asi nezbyde nic jiného, než se pokusit o obnovu systému že? A nebo je nějaké jiné řešení?

Odpovědi na otázku

"nainstaloval Avast Free Antivirus"První chyba (obzvlášť na Win10)."sou to ovladače jen pro Windows XP a Vista"Další."Počítač už je starý asi 7 let, procesor Intel P4B Core Duo, 2 GB RAM"Na takovou plečku dávat W10 je pomalu jak zavraždit nevinného. Obnovit a nic takového nezkoušet znovu.

To, že sa tam dal Avast - až taká hrôza to nie je (i keď zabudovaný antivírový program by postačoval). Problém máš s GRAFIKOU! S ovládačmi! Samotná obrazovka ti to píše - atikmdag.sys - už samotné ovládače nie sú určené pre Win10. A že to fungovalo? Pretože pri inštalácii z CD grafika bežala na tých, ktoré Win10 našli ako prvé. Po reštarte OS (Win10) pridelil tie nekompatibilné ovládače z CD a problém je na svete. Odobrať ovládače zo systému - reštart a nechať Win10 nech ich nájde sám.

Prehistorická platforma Intel LGA 775 není plně kompatibilní s 64-bit OS.Co s tím?A/ Nouzovka:Ověř, že instaluješ 32-bit OS z ověřeného originálního MS média.Vyčisti systémový SSD a začni znovu.B/ Zásadní řešení:Boot ze záchranného média -> Obnovit (původní) OS ze zálohy.

Dle minimální konfigurace, co požaduje Microsoft moje sestava splňuje. Proto jsem to chtěl zkusit. Win10, když jsem dal prohledat ovladače přes internet žádné nenašel. Přes Google jsem nějaké i na Win10 našel, tak jestli se podaří obnovit systém, tak zkusím je tam dát. Jinak instaloval jsem samozřejmě 32bit verzi. Přecházel jsem z Win7 upgradem a následné vytvoření iso --> bootovací medium a z toho čistá instalace.

Odinstalovat ovladace a projet registry Ccleanerem, po vycisteni bordelu nainstalovat spravny ovladace

No tim odinstalovanim nevhodneho ovladace musi zacit. Ale neni nejmensi duvod pak provadet destrukci OS CCxindlem.Staci proste nainstalovat spravny ovladac GK. Problem ovsem bude v tom, ze ovladac pro X1xxx radu pro Win 10 asi nebude k dispozici.

Ano, bohuzel jsem pro Win10 nenašel ovladače, ani přímo na stránkách výrobce. Takže řešení? Asi jedině se zpátky vrátit k Win7 že?

Patrne je to nejrozumnejsi napad. Win 10 v tomhle pripade stejne nic (pozitivniho) nemohou prinest.