» Poradna » Programy

Win XP

Dobrý den,

doma na svém počítači mám nainstalované první vydání Win 98. Zajímalo by mě, jak bych si mohla obsah svého PC nějak zkopírovat na CD pro případ potřeby.
Chtěla bych totiž změnit OS na Win XP Home, ale nevím, jestli by to můj počítač zvládl, asi ne, ale přesto se zeptám.
Má 533 MHz, 192 MB RAM, 2 GB na disku C a další 2 GB na disku D.
Jelo by XP na takovémto počítači? A pokud ne, co bych si musela z komponent přikoupit? Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

minimalne RAM a pevny disk

Na tejto konfigurácie by to ako-tak šlo, ale nečakaj zázraky. Radšej si nainštaluj Windows2000, ktorý je omnoho menej náročný na HW než WinXP, na rozdiel od Win98 naň vychádzajú záplaty a funkčnosťou je ta tom takmer rovanko ako WinXP.

Existuje tkz. Win XP lite edition zabera skoro ako win 98 a ma parametre a prostredie Win XP.
Jeho plny nazov je: Microsoft.Windows.Fundamental.Edition.CZ.MUI
Stiahni si ho z torrentov pojde Ti