» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win XP ntfs.sys (konzola recovery nejde)

Ahoj,prosím vás, mám doma plně funkční old school PC. Rozhodl jsem se, že ho opráším ze sklepa a dám na něj XP a malé sestře ho dám na hraní. XP jsem nainstaloval z CD (když jsem chtěl z USB, flash bios viděl, ale bootovat z ní nechtěl, přestože na mém to bezchybně šlo), tak jsem to vypálil. Počítač chodil, dokud jsem o něj omylem nezavadil nohou a v disku cvaklo a kompjůtr se restartoval. Od té doby mi píše: Soubor ntfs.sys je poškozen, opravte v konzole z instalačního disku XP. To už se tu řešilo, dokonce MS to má pospané na svém webu. Bohužel, když tam dám CD, nabootuju, chvilku to něco načítá, pak místo možností: Nainstalovat, opravit,.. píše, že je ntfs.sys poškozen a libovolným tlačítkem restartuji. Takže jestli nvíte, jak se do té konzoly dostat, protože mechaniku to má pouze na CD, takže linux mi to neveme a USB s Win to v Biosu vidí, nebootuje, USB s linuxem radši ani nevidí. Sorry za sloh, díky za rady.

Odpovědi na otázku

Děkuju za odpovědi :)

"dokud jsem o něj omylem nezavadil nohou a v disku cvaklo a kompjůtr se restartoval"Stava sa odpisal si harddiisk, alebo jeho cast. Pouzi testovaciu utilitu (test program) zo stranky vyrobcu harddisku. Test spusti ako bootovaci (mimo Windows) .

Jsou i Linuxy, které se vejdou na CD.

Jsou Linuxy, které se vejdou i na disketu.

Tak co, vyřešeno nebo ne?