» Poradna » Programy

Win XP - zmatek v už. účtech

zdravím,
mám tu jeden NB s XP prof., avšak tento stroj má ve firmě asi již třetího uživatele. Každý předchozí se po sobě asi nějakým způsobem snažil zamazat stopy, a ti noví se naopak přejmenovávali a přejmenovávali..

chtěl poradit jestli je možné, nějakým způsobem určit aktuálního uživatel jako správce a v podstatě jedineého uživatele? jde o to, že je znám jako X, procesy jsou spuštěny od uživatele Y, a domovská složka je Z ..

navíc samotné načítání (po přihlášení) profilu trvá dost dlouho (cca 1-2 min) .. než se systém ustálí, pak pracuje celkem svižně...

cccleaner, defrak, chkdsk ... proběhlo..

diky za rady

Odpovědi na otázku

Vycházel bych z toho, že účet přihlášeného uživatele nejde smazat. Není to rada, ale jenom nápověda.

FUJ. Když už ožralej pán rodiny poblil koupelnu, mamina nechala od dětiček vylít medík na koberec a dětičky zdatně sekundují, tak nejjednodušší řešení je kompletně vymalovat a uklidit.

Nejde o to, co je nejjednodušší. Ptal se a když podle nápovědy smaže ostatní uživatele, zbyde mu tam ten aktuální. Tak jakýpak FUJ.

příkaz set

diky ..
a teď to dát jak nějak efektivně a správně do kupy.. ?
pletou se mi tu právě ti zmíňení 3 (X, Y, Z) .. jeden je USERNAME, další mí USERPROFILE a vedou k němu cesty a ten třetí tady vůbec neoperuje...

btw, je možné, že tyhle věci tak zdržijí ten start například?

nema cenu to pitvat. reinstalace je v podstate jedina smysluplna cesta - za dobu, co to resis, uz mohla davno byt

Vytvor noveho uzivatele, dej mu admin prava, odzkousej a ty ostatni pak vyper.....

spust lusrmgr.msc a podivej se na stav. Pote na profily ve vlastnostech systemu.
MP

restartuj a na uvodni logovaci omalovankovy obrazovce zmackni ctrl+alt+del jako uzivatel dej Administrator defaultne je bez hesla to je hlavni ucet a neni ho lehke smazat a ani bych to nedoporucoval

btw pokud mas nastavene autopmaticke logovani uzivate;e tak v dobre pred nabehnutim grafickeho rozhrani mej zmackle SHIFT tak se to zastavi na logovacce pak dej ctrl ald del, administrator..

a jeste doporucuju vsechny ucty krom administratora smazat a vytvorit nove bude to pak makas sviznejc, defragmentace disku a registru, projeti antivirem a antispywarem neuskodi

špekuluješ jak Beta s piču.Rozmrdaný systém dávať do kupy, je ťažká lotéria, to stabilita sa rovná prvej cene v športke.Nemohúci má pravdu, nieje nič lepšie, ako systém čistý, jak dětská prd.elka...

tak vis co je jesny ze idealni je zalohovat data a rovnou reinstalit ale on by to stejne neudelal zjisti ze po x hodinach mu stejne bude kdeco failovat a nakonec pokorne vlozi ms cd :D

a pak to dovrsi ze si zmeni nick a bude fnukat ze mu to odmitlo pid

nick (prezdivka) ? PID (Process ID)? o cem to mluvis?

MP

Bůhví jestli si to neplete se SID.Jinak zakazání ůčtů se běžně řeší a to celkem hodně uživatelů tak nevím proč je oblibenou odpovědí reinstal.Remove-LocalUser nebo Disable-LocalUser jde si najit předpřipravené scripty do kterých jenom doplní požadované.

To byla recnicka otazka ktera spise nez ocekavat odpoved mela vest k zamysleni nad kvalitou nekterych prispevku :)

MP

Nebude jednodušší koupit novej notebook a založit jinou firmu?!
Já myslím, že jo, než se s něčím "mazat" a čekat dlouhé "cca 1-2 min", jak píšeš.

Ja osobne bych se priklonil k nove instalaci se zalohou dat. Dovedete si predstavit jaky bo@del v systemu tam napachalo tohle stado uzivatelu mozna i s administratorskymi opravnenimi?
Nez bych nekolik hodin delal v tomhle chlivku poradek, radeji pretahnu data a znovu nainstaluju system, stoji to min casu i nervu.