» Poradna » Počítačové sítě

Win XP - Server 2003

Zdravím všechny odborníky Základní data: učebna s PC serverem a 15 připojených PC.Server -> Win xp Profesional15 PC -> Win xp HomeVzhledem k omezenosti XP profesionál na 10 připojení PC bych chtěl vědět zda lze na server naistalovat Win Server 2003 bez ztráty nastavení naistalovaných programů a všech povolených sdílení ?? Pokud ano tak jak to provést ?? Lze vůbec "upgreadovat" Win XP prof na Win Server 2003 ?? Nebo se musí provést kompletní odinstalace a nová instalace ?? Díky všem za rady.....

Odpovědi na otázku

Tak proc nepovolis vic pripojenejch PC ve Win xp Profesional???Staci na to programek XP-AntiSpy.

XP-AntiSpy umí odblokovat toto omezení ??? To jsem netušil ...mrknu na to

I když ono to asi není jen o tom omezení. Server 2003 umožňuje podstatně lepší správcovství účtů a další věci.....

Prolezl jsem xp-AntiSPy co mám v PC je to V3.94-1 ale žádnou takovou volbu jsem tam nenašel ?? Mám starou verzi ????

No, take jsem resil to omezeni 10 uzivatelu odzkousel jsem dost prog.+ruzna nastaveni a vzdy pri realnem testovani se ten 11 tepripojil. Jestli to nekdo rozchodil a OTESTOVAL tak at da vedet. Realne reseni je:- W2003- WXP+Samba- Linux+Samba

Nikdo nic ???

přes Průvodce přenesením souborů a nastavení to nepůjde?

Chceš-li to provést legálně, zavolej/napiš přímo MS a oni ti řeknou co a jak. Já s nima občas řeším dotazy mailem a nemám žádnej problém (pravda, líp odpovídají z USA než z ČR...).Pavel

------Prolezl jsem xp-AntiSPy co mám v PC je to V3.94-1 ale žádnou takovou volbu jsem tam nenašel ?? Mám starou verzi ????----------Je to v xp-AntiSPy V3.96.2 slozka- Special-Omezeni pripojeni.

Jo díky, už to vidím. Vyzkouším a pokud to bude fachat tak ještě jednou poděkuji

Ta volba se tyka poctu soucasnych TCP/IP pripojeniNetyka se poctu stanic, ktere se mohou na PC pripojit.

A to je rozdíl ?? Zeptám se takhle mám např. na serveru naistalovanou síťovou verzi nějakého programu (třeba Psaní všemi deseti - program na výuku psaní na stroji). A potřebuji aby s ním pracovalo najdenou 15 PC...... bude to fungovat nebo ne když použiju Xp-antispy ?????

Tech 15 PC se nepripoji k serveru, aby program spustilo.Ale muze vyuzit nejakou sluzbu (webovy server), ktery na tom serveru obezi

Hmm tak to je blbý Takže si dovolím zopakovat svoji původní otázku. Lze upgreadnout Win XP profesional na Win Server 2003 bez ztráty nainstalovaných programů a dalších nastavení ???

Dovolím si zopakovat svoji odpověď:Chceš-li to provést legálně, zavolej/napiš přímo MS a oni ti řeknou co a jak. Já s nima občas řeším dotazy mailem a nemám žádnej problém (pravda, líp odpovídají z USA než z ČR...).Pavel