» Poradna » Programy

Win Vista a uživatelé

Zdravím,
jakožto osoba woknama ne moc políbená se obracím o radu. Je tady PC s Vistama a na něm uživatel jménem dočasný. Je to administrátor, žádný jiný uživatel není aktivován. Chtěl jsem vytvořit 'normální' uživatele - tak jsem je vytvořil, až potud v pořádku. Ale pak jsem chtěl přejmenovat toho dočasného (byli na něj zvyklí) - a přejmenoval jsem ho. Potom ale už jsem nebyl schopen změnit heslo - původní heslo nefungovalo. Přejmenoval jsem zpět - a tady jsem asi udělal chybu - přejmenoval na docasny (bez diakritiky) - a nejsem schopen s tím nic udělat. Nezabral ani lamač hesel ophcrack pro Visty - hlásí, že pro 'docasny' nemůže najít heslo. Víte někdo, co s tím?

Odpovědi na otázku

A neni nahodou heslo prazdne?

PS: Taky byste se mohl prihlasit jako administrator / prislusne heslo (pokud ho znate) treba v ouzovem rezimu a dat ten bordel trochu dohromady.

Ve Vistach a vyse je defaultne ucet administratora zablokovany. Pochybuji, ze si ho povolil...

nejsem si jistý jak je to u Visty zatím jsem u ní nikdy nepotřeboval nouzový režim, ale u XPček se šlo v nouzovém režimu přihlásit jako admin

U XP se v nouzovem rezimu hlasilo jako administrator u HOME verze - protoze jinak to neslo.
U PRO verze to bylo jedno.

Ale tady to uz takhle nejde....pokud si ho prvne nepovolis.

Prvni dva body jsou mi jasne. Z neznameho duvodu jsem se domnival, ze u Visty to v Nouzovem rezimu jde. Ale mate pravdu, je to blbina.

A je nějaká možnost typu úprava /etc/passwd a vytvoření adresáře/ů? To jako opravdu administrátorský účet nelze aktivovat?

Control Userpasswords2
Zde se aktivuje Administrator - ten co je default bloklý,pokud jste to rozstřikal na hadry - napřiklad Paragon rescue KIT bootnout. Reset jakychkoliv hesel v Vistě nebo Seven.