» Poradna » Programy

Win Terminal Server alebo remote desktop

Zdravim, potrebujem pristupovat k PC cez internet. Mam na 1 strane verejnu/pevnu IP. Pocul som o Windows Terminal Serveri - mal by prenasat len text a prikazy, nie obrazky desktopu - takze nizsi trafik. Je Terminal Server dostupny v ramci Win XP/2k Prof., alebo len na Windows Server? Ak je vo Win XP, tak kde ho najdem?Este jedna otazka: Funguje niektory z remote desktop programov (napr. VNC, Remote Administrator) aj bez pevnej (verejnej) IP?Dik za kazdu radu, skusenost.

Odpovědi na otázku

Terminal je jen v Serverove edici. VNC muzes pouzivat z PC ktera nema verejnou, ale pripojovat se musis na tu verejnou.

dik za odpoved. Ak by mal niekto skusenost, ktory z remote acces programov vyraba najmensi trafik. Viem, zalezi od nastavenia kvality. Mozno niektory vyuziva super kompresiu..

ve Win XP je samozřejmě terminálová služba akorát se chová tak, že převezme např. rozdělaný desktop, tj. slouží jako ovládání počítače narozdíl od Serverové TS, kde se přiloguje např. více uživatelů a kadý má svojí plochu, své pootvírané programy apod.Je ale nutné povolit to na Firewallu (např. SP2, Kerio, nebo něco jiného)Adresa musí být veřejná, pokud je dynamická, funguje něco jako No-ip služba, www.no-ip.com kde se zaregistruje např. mujpocitac.no-ip.com a doma se nainstaluje malej programek, kterej bonzuje zrovna tu IP adresu, kterou pocitac dostal na no-ip server. cili pak staci se vzdy pripojit na mujpocitac.no-ip.com a ona se rozresi aktualni adresa.VNC je pomalejsi, ale mam s nim taky dobre zkusenosti. U Win XP uz ale pouzivam jen TS. Jeste dalsi skryta vec.... Ve Win XP pocitace ze ktereho se pripojuji, lze menu Start Programy - "Accessories\Communications\Remote Desktop Connection.lnk" použít TS klienta a nastavit např. aby zvuk zůstal na vzdáleném počítači a ovládat tak přehrávání mp3ek doma na dálku nebo nastavit jinou hloubku barev a ovládat Vituální stroj běžící na domácím počítači. a tak dále.... prostě hračičky