» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win mi vytváří druhý účet.

Ahoj.Nedávno jsem instaloval nově 10, udělal jsem si jeden účet ale když zapínám pc tak mě to davá na výběr ze dvou, problém je v tom že jsem jiný nezakládal.Měl jsem to dříve tak že jsem zapnul pc a bez hesla mě to dalo samo až na plochu.Když se podívám normálně tak je tam pouze jeden účet ten co jsem udělal.Nemám zatím ani žádný antivir tak neví někdo jak ho odstranit ? Nebo jak nastavit aby si pc vybral sám jeden účet ?

Odpovědi na otázku

Jak se ten druhý účet jmenuje?

Stejně jako ten můj osobní Akorát bez fotky.

Je některý z nich Microsoft účet?Pokud jste ve skupině Administrators, můžete druhý účet smazat.

Žádný tam není píšu jenom ten můj na kterým právě jsem.

Někdy se ten druhý účet ukazuje jen na přihlašovací obrazovce,když uživatel použil "netplwiz" pro nezobrazování hesla.

Našel jsem toto když zadám ten svůj tak to píše že to nemůžu proto že jsem právě na něm.Jinej tam dát nemůžu proto že jsem jiný nezaložil.

Nemůžeš, protože nezaložil... Nerozumím, proč si místo takového nesmyslného odůvodňování nový účet nezaložíš, třeba s názvem admin, a pomocí něj pak můžeš smazat ten poškozený/zdvojený a založit nový (jestli jsi tam měl diakritiku, tak raději bez diakritiky).Záložní účet admin tam pak nechej, až se ti poškodí uživatelský profil, budeš rád, že ho máš.Jak nastavit, aby počítač najel až na plochu, viz můj příspěvek níže.

Diakritika v nazvu uctu..? Obcas to rozhodi na dva...

Bez hesla až na plochu můžeš jít, i kdybys měl na počítači 20 účtů.WIN+Rcontrol userpasswords2nebonetplwizZrušení požadavku na heslo po probuzení ze spánku: https://365tipu.cz/2016/09/29/jak-ve-windows... (Pozor, možnost na zrušení požadavku na heslo se tady objeví trochu nelogicky jenom uživatelům, kteří mají heslo založené.)