» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win Live mail vo Windows 10

Chystam sa urobit ponuknutu aktualizaciu s Win7 Prof na Win 10, potreboval by som vediet skusenosti s prevzatm emailového klienta Windows Live mail po aktualizacii, či sa prevezme aj s povodnou konfiguráciou (všetky priečinky, konta a spravy v priečinkoch) alebo je nutne urobit export kontaktov a kont zo 7 do zalohy a potom obnovit cez import...Pouzivam tohto klienta aj s prepojenim na int konto Microsoftu mail live... s prepojenim kontaktov Skype, outlok,ludia, kalendar ...Ostane toto vsetko zachovane a prevezme sa aj cela historia a oblubene polozky + konfiguracia z IE 11?Prosim o skusenosti

Odpovědi na otázku

pokud vím, tak WLM nebyl už myslím ani ve W8, takže to moc nadějně nevidím. K tomu IE - tvrdilo se tu, že to nastavení zachovává a Microsoft snad není tak debilní, aby Edge neimportoval nastavení z IE...

Pokud budeš stavající Win7 aktualizovat na Win10, a pokud při aktualizaci zvolíš možnost "Zachovat stávající data a aplikace", tak budeš mít nastaveni Win Live Mail zachované. Na otcově PC jsem to dělal stejně.V každém případě ale doporučuji zálohu (export dat a nastavení WLM).. člověk totiž nikdy neví !!!A pokud budeš dělat čistou instalaci Win10, tak samozřejmě budeš muset ta data a nastavení znovu importovat. Jen pozor - ve Win10 (po ciste instalaci) je vypnuté Framework 3.5, které je potřeba pro instalaci a funkci WLM. Tedy před instalací je nutné zapnout a nainstalovat Framework 3.5 (Nastavení - Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows). Taktéž vyzkoušeno na vlastním PC.

Při nabízené instalaci win 10 zůstávají zachované soubory i programy z win 7,-Windous live mail zůstává a stále ho používám.

Jak nainstalovat Windows Live Mail ve Windows 10?Řešení je mnohem prozaičtější - nainstalovat to nejde proto, že M$ už "nepodporuje" WLM, takže ho odstranil ze svých download serverů. Takže ta veřejná instalačka, co má 1,5M, a skoro celý to během instalace stahuje, logicky nemůže fungovat, protože už nemá odkud se stáhnout Potřebujete mít kompletní offlline instalačku (cca 130M), například na této stránce dole:https://wintip.cz/ke-stazeni/546-microsoft-... Pak to jede krásně na čemkoli, včetně W10...