Win 8.1

Prosím Vás, po nainstalováni Windows 8.1 se mi ze systému ztratila mechanika DVD-Rom a teď nevím jak ji znova zprovoznit, prosím Vás nevíte jak nato díky moc

Odpovědi na otázku

a je v nej medium?

Je vtom medium, a nic to nedělá

Jako první bych zkusil restartovat pc s vloženým cd/dvd jestli se mechanika po restartu nenačte.

Jak chytré.

i po restartu se nenačetlo vůbec, nic nevím co stým

But to neni zapojene, nebo neni instalovany ovladac pro radic na kterem je ta mechanika pripojena. Dalsi moznost je ze neco odeslo.

A co start-ovládací panely-správce zařízení-jednotky dvd/cd-rom-rozbalit-pravý klik-aktualizovat software ovladače.

ve správci zařízení mechanika dvd/rom není

Vyzkoušej z mechaniky nabootovat, tím vyloučíš chybu OS.

mechanika funguje při nabootovaní

Tedy pak plati - "neni instalovany ovladac pro radic na kterem je ta mechanika pripojena".

Podívej se do správce disků, zda se písmeno mechaniky nekryje s písmenem virtuální mechaniky nebo síťového disku.

(1) Spusti príkazový riadok ako admin (v Metre napíš cmd, nájde ti cmd a stlač Ctrl + Shift + Enter)(2) Napíš tento príkaz: reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001 a stlač Enter(3) Reštart systému

Mechanika není vidět ani když se dají zobrazit skrytá zařízení?

Jde vymontovat za běhu systému (jako třeba odšroubovat jeden šroubek, povytáhnout, zasunout zpět) a zkusit přidat nový hardware?