» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 7 OEM

Zdravím,Mám PC s licenčním klíčem na win 7 pro. Bohužel je to OEM (ještě jsem ho neaktivoval). Je možné sehnat někde instalačku, kde bych mohl aktivovat tuhle licenci? V PC mi po záruční době chcípl HDD a já si pořídil nový. Bohužel nemám kamaráda, co by měl tuhle verzi někde na DVD.Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Neverim, ze sa neda stiahnut odnekial. https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/w...

Odtiaľ sa OEM stiahnuť nedajú. Stránka ohlási, že sa má obrátiť na výrobcu hardware.

Istalačka i nástroj na vytvoření USB instalačního média je na stránkách Microsoftu

Já jsem právě tohle řešil se supportem z Microsoftu a tam mi ženská tvrdí, že budu muset zakoupit box verzi.

Jenže ona se baví o licenci a né kde to stáhnout. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Krabicovku asi ano, ale OEM jen u výrobce sestavy...

OEM verzi získáš jen u dodavatele PC. Nicméně, s tím klíčem lze aktivovat i "bežnou" instalačku, lze ji stáhnout i z MS (ale ne triviálně). Pohledej.

Já to instaluji normálně z instalačky stažené ze serveru M$. Na Ulozto jsou s updaty popř. s rozšířením o M.2 NVMe, také fungují.