» Poradna » Počítačové sítě

WIN 7 nevidno PC v sieti

Tak som si vyskusal nainstalovat WIN 7 a som velmi milo prekvapeny, az na takuto drobnost:
V praci som sa normalne pripojil na siet, nastavil nasu pracovnu skupinu, ale stale nevidim v zalozke siet, pocitace kolegov. Pritom som sa k hociktoremu bez problemov pingol a cez total commander a IP adresu jednotlivych PC sa k nim dostanem. Pohodlnejsie by vsak bolo, keby sa mi to zobrazovalo aj v zalozke SIET priamo vo win. Netusite nahodou kde by mohol byt problem. Firewall si myslim, ze je nastaveny dobre, vsak ked to funguje cez TC. Dakujem za akekolvek rady.

Odpovědi na otázku

Nemusí se někde zapnou prohledávání sítě, jinak si můžeš počítače kolegů přidat jako disky v totalcommaderu / průzkumníku - připojit síťovou jednotku. Mě osobně to funguje, dokonce je viditelný disk připojený k routeru přes sambu.

Control Panel / Network and internet / Network and Sharing Center / Choose Homegroup and Sharing options / Change Advanced Sharing Settings - polozka Network Discovery , mozna ji mas vypnutou

Mam to zapnute, problem bude asi niekde inde.

Nepouzivas Eset Smart Security? Ak ano, mas podobny problem, ako bol u nas. Napriek tomu, ze pocitace kolegov su v "Trusted zone", ich ESS blokuje (aj v mode "Allow sharing"). Zatial som nemal cas zistovat podrobnosti, pomohlo vypnutie Eset firewallu - a pripadne zapnutie FW vo W7.