» Poradna » Programy

Win 7 nejde přehrát mkv v PowerDVD

Zdravím.
Problém je ,že v powerDVD nelze přehrát mkv sobory...
OS win7 64bit + CCCP..na xp pro to přehraje v poho.
Ještě mne napdá.. nevím jaká posloupnost instalace,ale zdali neistalovat powerdvd až po instalaci kodeků
Dík za info a hezký den

Odpovědi na otázku

PowerDVD není program určený pro přehrávání MKV souborů.

A v CCCP je mj. k tomuto ucelu uz obsazen uplne jiny prehravac...

Použij Media Player Classic Home Cinema x64 http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home... ... nebo VLC http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html....

Nebo KMPlayer. Brát si na to PowerDVD je jak tahat na zvěřinu do lesa samopal

Jo, PowerDVD je něco jako malware, zasviní to (s prominutím) celý PC a po odistalaci se mrkněte do registru, jak kdyby se ani nic nestalo.

"odinstalaci"

http://www.cyberlink.com/products/powerdvd/compare... ...

MKV, FLV, MOV, 3GPP support and more: u všech edicí (ultra, deluxe a standard) je zaručena podpora mkv.
Takže PowerDVD je určený pro přehrávání mkv.

Co se týče problému s přehráváním, není to náhodou tím, že je video v avchd a to by podporovala jen edice ultra?

Jinak PowerDVD nepoužívám a k přehrávání mi stačí WMP 12 a též mám win 7.
Občas použiju i VLC, MPC-HC a Splash.

Jasný dík, neteř na naoťasu má power dvd.. stejná verze přehraje ty samé mkv soubory na win xp pro v pohodě + stejné kodeky.
Jinak nění problém použít jiný přehrávač,tady šlo jen o to,že to chtělo přes powerdvd.
On to jinak s těmito kodeky přehraje i media player.
Jinak powerdvd je určený pro přehávaní i těchto souborů mimo jiné..je alibistické říct,že nepřehrává.. navíc kdo četl pozorně dotaz,tak si přečetl,že na jiném systému to přehraje v poho.
Jinak dík za rady.
Samo,že v mediaplayer klasic to jede.
Jinak pro info výpis z mediainfo
Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame
MuxingMode : Container profile=Unknown@4.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 1h 35mn
Bit rate : 11,3 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 800pixely
Poměr stran : 2,40:1
Frame rate : 23,976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.306
StreamSize/String : 7,37 GiB (80%)
Titul : Rio.2011.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi
Enkódoval : x264 core 107 r1745 4785e8e
Nastavení enkoderu : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=48 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=11277 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.90

Audio #1
ID : 2
Formát : DTS
Formát/ : Digital Theater Systems
CodecID : A_DTS
Duration/String : 1h 35mn
Bit rate : 1 510 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel Ukázat celý příspěvek

Vykašli se na PowerDVD a nainstakuj VLC, to umí úplně všechno.

Vykašli se na VLC, používej WMP 12, to umí úplně všechno.

Všechno umí, ale blbě.

Jak blbě? Co blbě? Uveď něco konkrétního.

nemí titulky

Jako default na titulky mám VSFilter.dll
i ffdshow myslím umí titulky, ale ten nepoužívám
-> wmp 12 titulky umí

Dál?

ted jsem wmp zkousel u .avi a titulky nezobrazi.
vlc i mpc to umi v default nastavení

Aha, takže chceš mi říct, že hromadně umíš upravovat BIOS, ale nakopírování jedné knihovny do systémové složky a její registrace, ti dělá problém? Mimo jiné si do systému stejně většina lidí cpe K-lite nebo něco podobného a tam na titulky tato knihovna je. Mimo to na zobrazovaná titulků MPC-HC používá právě tu knihovnu VSFilter.dll (teda aspoň je u kompilovaných filtrů a splitterů z mpc-hc co jsou ke stáhnutí samostatně).

jde o to ze se mi wmp nelibi, tudiz se mi jim nechce ani zabyvat. ,natoz ho jeste štelovat...
na vsechny filmy pouzivam mpc-hc(portable) bez tech Standalone Filters , v ojedinelych pripadech kdyz je problem pouziju vlc. zadne kodeky nikdy neinstaluji.
to same kdyz nekomu instaluji os, wmp jěště nikdo nepostrádal...
jeste jsem schvalne zkusil prehrat .mkv a ve wmp jde pouze zvuk ...
nevidim jediny duvod pouzivat wmp

taky neprehraje nektera videa
vlc nebo mpc-hc prehraji vse

Mám myslím toto v systému:
ffdshow
LAV
matroshka
VSFilter
vp7dec
... možná jsem něco zapomněl, vše manuálně nastaveno.
Pokud je problém, třeba něco přidám, nakonfiguruju...

-> WMP 12 přehraje vše

Dál?

tak to bude tim. ja nic z toho v pc nemam .
jinak zdravím žlutou123

- powerdvd neinstalovat
- kodeky neinstalovat
- nainstalovat KMPLAYER nebo PotPlayer

vyreseno.

Já na své staré šunce používám na HD video jedině Splash PRO s akcelerací ATI Avivo .

.Super.. nedá se nerýpnout.Odpovědět na otázku tím,že má dát jiný přehrávač..
A vidíte se hádejte já zas používám JETAUDIO a s cccp mi přehraje všecko včetně titulků.
TAdy nejde o to se dohovat o ůlepším přehrávači,každému vyhovuje něco jiného.
Jinak powerdvd nijak neupřednostňuju.To jen ,že soubory které na jiném systému s daným playerem a kodeky šli tak ve win7 nejdou.
Ptal jsem proto zdali někdo nemá zkušenost co s tím.
Jinak WMP to přehraje v poho..a víc netřeba řešit.A jelikož to není můj stroj,tak ať si tam nacpe přehrávače jaké chce.
A jinak v Nero ShowTime to jde taky přehrát v poho... když už

PowerDVD 11 zvládá mkv bez problému, ale PowerDVD 13 nehraje se zvukem. Proč? :D

Výpis z mediainfo podívat se jaký formát zvuku,dle toho zkontrolovat kodeky.Popř doinstalovat.A taky mrknout kterou stopu zvukovou pouštíš.

No powerDVD 12 přehraje zvuk u stejnýho souboru co 13 nepřehraje. Taky nevím proč. Nesouvisí to s ochranou?? Já bych se klidně na PowerDVD vykašlal, ale na čem přehrávat 3Dmkv?