» Poradna » Počítačové sítě

Win 7- jak nainstalovat ovladač pro internet?

Dobrý den, nedávno jsem si nainstalovala windows 7 a nefunguje mi tam internet. Proto jsem si teda našla podle základní desky příslušný ovladač k tomuto problémů a když jsem jej nainstalovala do pc, tak mi to stále nejde. A nevím proč...asi bych taky měla zmínit, že cédéčko k základní desce, pros které by to také šlo nainstalovat jsem někde ztratila, takže tudy cesta nevede. Ještě bych měla zmínit, že internet k počítači připojuji pomocí drátu. Také jsem jsem to zkoušela najít na internetu popřípadě to nějak povolit přímo v počítači, ale pořád mi to nejde.Též jsem se to snažila povolit tímto způsobem:http://www.meteor-cs.com/index.php/faq/77-menu/93-... tady při tom jsem skončila na konci, kdy jsem nevěděla jak zjistit IP adresu bez internetu...tak jsem si to poté také našla pomocí tohoto:http://www.lf1.cuni.cz/jak-zjistit-na-pocitaci-a... tak mi to v mém počítači vůbec nenapsalo třeba ani "Masku podsítě" kterou také potřebuji k vyplnění tabulky a IP adresu mi to také nevyhledá...Prosím o pomoc...už si vážně nevím rady. Doufám, že jste aspoň trochu pochopili tento problém a víte na něj odpověď. Děkuju moc i jen za přečtení tohoto komentáře! A děkuju ještě víc těm, který se mi budou snažit pomoci. :)

Odpovědi na otázku

minule som cestoval do jednej krajiny a nefungoval mi tam mobil.

Minule som stretol človeka a ten mal rozum.

Ovladač je tedy úspěšně nainstalován?? (ve správci zařízení není žlutý vykřičník?)

Teď se tedy na to dívám a ano je tam žlutý vykřičník, ale kdy jsem instalovala ten ovladač, který jsem si stáhla, tak to šlo bez problémů a proto jsem myslela, že to tedy je v pořádku a mělo by to teoreticky fungovat.

Nerozhoduje co si myslíš. Faktem je že ovladač NENÍ nainstalován. A dokud nebude, internet nepůjde....Stáhni SPRÁVNÝ ovladač z webu výrobce a nainstaluj ho!

Znovu se tedy pokusím najít nějaký jiný a poté to vše zkusím od znova...děkuju

Ne NĚJAKÝ jiný - ale přesně ten pro LAN kartu (a edici Windows) kterou máš osazenou v PC.Přesný typ zjistíš např. pomocí HWInfo.Jinak to skončí zase neúspěchem.....

Moc Vám nerozumím. Popravdě v počítačích nejsem moc zběhlá a proto tedy přesně nevím co mám udělat. Takže to jak jsem si našla podle základní desky: GA-EP35-DS3Lna této stránce: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ep35-... stáhla: Realtek LAN Driver (pro win 7 a dala Europe) a poté otevřela a nainstalovala to fungovat nebude?

Skus, uvidíš. Prípadne v Správcovi zariadení manuálne (myšou) odinštaluj Sieťový adaptér, zostaň káblom pripojená k modemu, reštartuj PC. Snáď si inteligentný systém nájde v svojom inf úložisku správny alebo náhradný ovládač karty ktorým sa pripojí. Potom až aktualizuj, maturuj. Dúfam, že modemové nastavenia rútra a eth.sieťovku máš v poriadku.

ten ovladac vobec nema

"M" pekny den aj Tebe, ale vela textu a ziadne technicke udaje na ktore sa da jednoznacne radit. Aj tak vidim dva nezavisle problemy:1. dokoncenie instalacie operacneho systemu. Nasypanie suborov z instalacneho media, je len prvy krok. Treba nainstalovat vsetky potrebne ovladace pre dany hardver.Ako PRVY ovladac sa instaluje podpora zakladnej dosky (chipset utility), potom vsetky ostatne (uz na poradi nezalezi).Bez podpory chipsetu (nenapisala si zakladnu dosku) sa moze stat, ze system nema adekvatnu podporu zbernic na doske a aj ked instalujes spravny ovladac na sietovku aj tak ju "nevidi", alebo nedokaze spravne s nou komunikovat.(To, ze že cédéčko k základní desce... jsem někde ztratila, vobec nevadi. Na CD su stejne stare ovladace, aj keby bola doska vcera kupena). Ale ovladace musis stahovat presne na Tvoju dosku (vcetne revizie) a presne ne OS (vcetne 32/64-bit).2. Druhy problem je nadviazat spojenie s providerom (ked bude spravne fungovat sietova karta). Ako sa na Internet pripajas (xDSL-telefonna linka, optika, kablovka...)?Mas doma router (moden/router, Wifi router)?Ked sa pripajas LAN kablom (a pred instalaciou Windows7 to fungovalo), tak su len dve moznosti.Provider typ a) v Tvojom prvom odkaze v protokoly TCP/IPv4 nastavis "Ziskat IP adresu ze serveru DHCP automaticky"Provider typ b) provider vyzaduje nastavit IP-adresu, (masku, branu) a DNS server.Ale potom tieto udaje mas v "Zmluve o pripojeni" , ktoru si podpisala s providerom.P.S. "ovladač pro internet" neexistuje. Musis mat funkcne sietove pripojenie na providera, ktory Ti poskytne pristup ne Internet.

Opravdu moc děkuju, musel to pro Vás být velice vysilující komentář!A také Vám musím napsat, že počítačům moc nerozumí, ale snažím se.1)Takže nějaké základní informace bych klidně sdělila, pokud bych věděla, co vše považujete za základní. Základní deska je: GA-EP35-DS3LDříve jsem na tomto pc měla Win XP poté jsem chtěla Win 7 a dělá mi to tento problém.Chipset utility…moc nevím co to je a proto nevím, jestli to tedy podporuje či ne. Takže může vlastně i být problém v tom, že to tam není, ale myslím si, že to už nainstalované je, protože ostatní věci jako je třeba zvukové soubory a tak dále fungují…takže kdy se to instaluje jako první mělo by to tam už být.Vy: „Tvoju dosku (vcetne revizie) a presne ne OS (vcetne 32/64-bit).“Já: Někde jsem to hledala a měla bych mít 32 bit(jinak jsem to moc nepochopila).2)Chtěla bych zmínit, že máme modem, ke kterému je ještě připojen jeden počítač a ten bez problémů funguje a také wifi, která je též fungující. Takže asi máme modem s wifi.Ano…před touto instalací Win7 to fungovalo bez problémů…A) Když dám automaticky, tak mi to nefunguje.B) Tyto údaje (smlouvu) bych tedy asi měla vyhledat. A pomůže to, když to najdu a vyplním? Nebo je mi to stále k ničemu? P.S. ještě jednou bych chtěla říci, že internet na dalším pc funguje, takže problém v síti nejspíš nebude. Pokud by jste potřeboval ještě další technické informace, tak napište a já se pokusím odpovědět. A také ještě jednou moc děkuju! A omlouvám se, že nejsem tak nadaná k těmto věcem, které pro jiné mohou být zcela primitivní.

To mi také nejde...stáhnu to, dám si to na pc, spustím, odklikám vše potřebné a poté se mi to zastaví a hlásí to: "Systém nemůžu nalézt uvedený soubor" a poté se to nedoinstaluje...

vyššie so ti napísal, aby si manuálne odinštalovala sieťovú kartu s ovladačmi a reštartovala PC s W7. OS W7 má v sebe implementovanú databázu rôznych ovladačov v info súboroch určených k pripojeniu na Internet z čoho vyplýva, že si sám vyhľadá ten správny aby komunikoval s modemom a pripojil sa automaticky na Internet v prípade ak si prepojená ethernetovým káblom; modem-PC.

Slecna alebo pani "M" este raz pekny den. Urcite nebudem patrat, ci "musel to pro Vás být velice vysilující komentář!" je vyraz negativny, alebo pzitivny.Ako som pisal v prvej odpovedi, zaujimaju ma len udaje, na ktore sa da odpovedat.Strasne dobre padla informacia : Základní deska je: GA-EP35-DS3L(prepatram, napisem).Ci mas Windows7 32-bitovy, alebo 64-bitovy je dolezita informacia."Chtěla bych zmínit, že máme modem, ke kterému je ještě připojen jeden počítač a ten bez problémů funguje a také wifi, která je též fungující. Takže asi máme modem s wifi.(pravdepodobne je to router s Wifi, mozno modem/router s Wifi).Ked mas bezny pristup k tej krabicke, otoc ju "na zada" a opis presny typ).Toto, keby bolo v dotaze, tak rieseni by bolo o inom. Takze prosim ignoruj moje odpovede o pripajani sa na providera (a), b).Ty sa nepripajas s preinstalovanyn PC (Win7), k providerovi, ale na svoj router. (to je sakra rozdiel). A samozrejme "A tak (smlouvu) bych tedy asi měla vyhledat", je bezpredmentne, pripajas sa (neuspesne), ale k Tvojej sieti, nie na siet providera."A omlouvám se, že nejsem tak nadaná k těmto věcem"Tak to sa neomlouvaj, vies si predstavit svet zo samych IT-ckarov? Skolabovali by za par mesiacov.Dnesny svet potrebuje urcite aj ine profesie, a mozno vo svojom odbore "precuras" aj spickovehi TI-ckara.

OK takze si si stiahla tuto verziu 7.088.0617.2014 a si pripojena kablom? A nejde ani po restarte? A dole vedla hodin mas na monitoriku krizik, alebo vykricnik? Tam klikni a spusti centrum pripojeni a v nom na ten krizik alebo vykricnik a daj opravit. A potom by ti malo napisat v com je problem.

To jsem také už zkoušela...je tam křížeček a přes tento způsob jsem to také zkoušela...a nic :/

http://www.torrentbit.net/torrent/3626757/DriverPac... Tato aplikace obsahuje tisíce ovladačů pro všechny os a komponenty. Nemusí se instalovat. Aplikace automaticky oskenuje počítač a vybere nejnovější a nejvhodnější ovladače. Dost často instaluji Windows pro zákazníky a moc mi to pomohlo.

Ešte hoď slečne návod, ako má sťahovať cestou torentu, však musí čučať jak vyoraná myš.

Nuda: však ona se ozve, když nebude něco vědět. pro jistotu posílám pro ni odkaz:http://www.utorrent.com/

Lenže ten MaxDriver visí na ruských serveroch v mokrej pivnici s dobou sťahovania desať rokov a niečo.... Slečna sa medzitým vydá, porodí, oddojčí a dva razy medzitým "ťahaním" rozvedie.

Nuda: MaxDriver jsem vymazal z počítače, mám dojem, že byl zavirovaný, používám DriverPack Solution od Artura Kuzyakova

Miroslav si naozaj dobry, poradit autorovi, ktoremu nejde siet nejaky link, to chce naozaj ...

Jozo: ten autor, kterému nejde síť, napsal " ještě jednou bych chtěla říci, že internet na dalším pc funguje". Já jsem sice dobrý, ale ty si megadobrý. Nedáváš pozor, ta slečna si stahovala různé ovladače bez úspěchu, to znamená, že je on-line

Ano mám k dispozici ještě jiný počítač, přes který to stahuju

Tak len pekne pozri do spravcu zariadeni na sietovy adapter, pri ktorom je vykricnik a zisti aky ma presne problem. Musi to tam byt uvedene. Pretoze ten ovladac verzia 7.088.0617.2014 musi fungovat http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboa...

Hlásilo mi to něco o tom, že není kabel dobře připojen nebo je poškozen, ale tak jsem to tedy zkusila do jiného počítače a tam šel bez problémů...(a ano...vím kde se to zapojuje!)A ten odkaz, ten jsem už zkoušela instalovat a vždy před posledním krokem se to seklo a napsalo, že něco chybí. (Přesné znění už nevím)

Najskor si ten subor niekde uloz. Len nie na plochu. A az potom spusti. Mozno si pred tym stiahla iny. Skus tento. Nevidim dovod aby nesiel. A v spravcovi zariadeni si pozerala? Preco neurobis, vsetko co som napisal? A to nie si jedina. Ludia su divni.

Problém nejspíš není s ovladačem ale s kabelovým připojením ...

Neposlouchej ty idioty, kteří Ti radí naistalovat si nějaké svinstvo do PC!!! Zaviruješ si to, pokud jsi to ještě neudělala!!!Vzhledem k tomu, že počítačům vůbec nerozumíš, tak si na to pozvi někoho znalého (opravdu znalého!), takhle na dálku to jen sotva zdárně vyřešíš!!!

Konečně první rozumná rada, která má také šanci na úspěšné vyřešení.Protože první, co udělá každý s podobným problémem je to, že se poptá po svém okolí (fyzickém, nikoliv virtuálním), jestli mezi nimi není někdo, kdo by mu s tím poradil, teprve pak nastupují další eventuality (Servis, různá fóra).Snažit se v situaci, kdy tomu nerozumím (několikrát opakováno zde ve vlákně) aplikovat rady od lidí, jenž nemají dostatečné množství relevantních informací, je cesta do nikam.

hádam už jej to funguje. píš sa rok 2017. za tú dobu sa toho dosť zmenilo. píšem z budúcnosti ahahaaa