» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 7 - problem s prehliadacmi

prosim vas viete mi povedat preco mi na win 7 , nejde nainstalovat mozzila , opera, a chrome ma problem navstivit stranku lebo stale pise "nebezpecny web,prejst spät do bezpecia" ?

Odpovědi na otázku

Protože win 7 jsou zastaralý nepodporovaný os. Pokud jsi se zarazil na tom, se nedostaneš na net, pak skoro určitě není bezpečné jej používat.

Že jsou Win7 nepodporované je sice pravda, ale to není důvod proč nelze nainstalovat Operu a spol. Rozhodně na mých virtuálních Win7 to lze. Ta reakce mi připomíná standardní odpověď na otázku "Proč mně přestal fungovat os?". V 99% případů se nešťastný uživatel dozví "protože jsi použil CCleaner!" a konec debaty, po skutečných příčinách se nepátrá.Jinou věcí je nemožnost navštívit zabezpečené weby. Tady je problém v certifikátech, které se pro Win7 již nevydávají.

Důvod to není. Ale pokud sis tím neumí poradit, tak by měl používat něco podporovaného. Protože u nepodporovaneho os bude těchto situaci jen přibývat.

Že těch situací bude přibývat, tak s tím jenom souhlasím. Proto jsem sedmičky, ač jsem se jich držel zuby nehty, opustil.

Ale blbost - W7 nejsou natolik zatracené, aby se s nimi nebylo možné dostat na internet. Vím o několika strojích na W7 a bez problémů šlapou.

A to je přesně ono. Ono to bez problémů jde. Takže jestli mu to nejde, je otázkou jestli je takový OS pro něj vhodný.Vím i o několika strojích kde bez problémů šlapou XP. To ale skutečně neznamená, že by bylo vhodné je používat, když si člověk neumí poradit když nastane problém.

Přesně tak. Smazali to, ale ráno sem psal iSilverCreste | 04. 05. 2022 08:29 | Microsoft Windows 7 Chrome 99.0.4844.84Máš to rozhašené. Z Opery píšu, ani z Chrome problém není. Skvěle funguje i Edge. Mozzilu nemám.Já to ještě doplnil o Vivaldi 5.2.2623.41 a Iron 100.0.5100.0, taky bez problémů.

Nuž - mám v záložnom NB W7 a GChr ver 101. + FF ver.100.*** a FUNGUJE to! Takže výhovorky jeho a ostatných o starom systéme, nefunkčnom systéme sú len báchorky. Pokiaľ on má zas*aný systém - tak potom nech sa nečuduje.

Nikdo netvrdí že to nefunguje. Nauč se číst Ale zkrátka kdo si neumí poradit, potřebuje podporu. Win 7 nemají podporu, a podpora Win7 v SW třetích stran se s časem vážně zlepšovat nebude. Jestli má problém teď, když ještě většina věcí bez problému jede, co bude dělat až se na to ty třetí strany vykašlou?

A proč to píšeš mně? Včera ráno jsem jasně psal, že na W7 bez problémů funguje Firefox 100.0, Opera 86.0.4363.32, Chrome 101.0.4951.54, Vivaldi 5.2.2623.41 i Iron 100.0.5100.0.

Jaké verze ti konkrétně nejdou? Na W7 mi momentálně Firefox 100.0, Opera 86.0.4363.32, Chrome 101.0.4951.54 běží bez problémů. Není problém spíš v té stránce, na kterou se snažíš přejít?

A to je nějaký právě teď nainstalovaný Windows 7, nebo to je starší systém a jenom to teď přestalo fungovat? Pokud je to nově nainstalovaný systém, instaloval jsi ručně potřebné aktualizace, alespoň pre-SP3, SP3 a opravu automatických aktualizací?Pokud ti to přestalo fungovat teď, máš správně datum? Pokud se ti vynuloval datum, nemáš platné kořenové certifikáty a potom nefunguje šifrovaná komunikace přes internet.Nebo ti z důvodu nepodporovaného systému vypršela platnost kořenových certifikátů. Můžeš zkusit tuto utilitu: https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemo... (Přechodu na WIndows 10 se bráníš proč?)

Skontroluj či máš na PC nastavený správny dátum. Ak tam máš nesprávny, hlavne rok, tak sa to chová podobne, ako popisuješ. Stretol som sa s tým na starom notebooku, kde bola vadná batéria pra napájanie c-mos pamäte.

Propadlé (expirované) certifikáty. Nainstaluj si simplix který to řeší...https://m.majorgeeks.com/files/details/simplix_upd...

Nefunguje konkrétní stránka nebo opravdu nejdou nainstalovat prohlížeče? To druhé se mi nezdá...

No tak to mi zase připadá možné. Pokud jeho počítač nedokáže navázat zabezpečené připojení, tak nejspíš instalátor nemůže stáhnout instalační soubory.Zkusil bych offline instalátor.

Pokud se např. nesnaží instalovat 64b prohlížeče do 32b Windows.