» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 7 - problem s overenim Product key pri stahovani ISO

Ahoj,rád bych vás poprosil o radu - snažím se přeinstalovat OS Win 7, ale když jsem se snažil stáhnout potřebný ISO soubor přes oficiální stránky Microsoftu, tak při ověřování Product key mi to vhodilo následující hlášku:ChybaU vašeho požadavku došlo k potížím. Požádejte o pomoc na stránce s kontakty podpory společnosti Microsoft.Zkontaktoval jsem podporu Microsoft, kde mi řekli, že protože nemám klasickou krabičkovou licenci, ale jen předinstalovaný windows na ntb, tak nemám na onen iso soubor právo. Upřímně mi to přijde poněkud zvláštní, ale co s tím nadělám. Takže můj dotaz zní - má s tím někdo podobnou zkušenost a dokázal by mi poradit, jak postupovat dále? Nebo je známá nějaká ověřená stránka, kde bych mohl instalační iso soubor stáhnout? Vzhledem k tomu, že se product key zadává i při instalaci mi přijde, že by to ani nebylo nelegální.Děkuji Vám předem za radu(OS: Windows 7 Home Premium 64bit)

Odpovědi na otázku

to semi stalo taky ale na notebooku by si měl mít tvz. rescue partition za které se dá operační systém obnovit .. i s ovladačema. pokud ji nemáš tak máš asi smulu .. jedině stáhnout si ISO s Windows 7 SP1 x64 a nainstalovat z USBčka nebo externí DVD mechaniky ... jinak to nevidimhttps://tb.rg-adguard.net/public.php

Pokud nemáš ISO na disku, nebo instalační médium, tak u OEM Windws je oficiální posdtup obrátit se na servis výrobce notebooku, aby instalační médium poslal.

Super, díky za radu, zkusím se obrátit na Lenovo :)

Samozrejme, to je nezmysel.

A to jako proč? Je to standardní, mnohokrát vyzkoušený postup. Jediný problém bývá u starších strojů, u kterých výrobce ukončil i pozáruční podporu, pak často již média nemají.

Proto.Dík za spřesnění...

Děkuji za radu, nejprve se pokusím zkontaktovat výrobce ntb, pokud to nikam nepovede, tak půjdu touto cestou :)

Máš OEM verzi a za tu zodpovídá dodavatel PC/NB (za nějaký bakšiš to posílají). Jinak můžeš nainstalovat "běžnou" verzi třeba z TobyNet, klíč OEM to pak vezme (ale nebudou tam ovladače atd. od výrobce, musíš si je najít a stáhnout sám).

PS: ty ovladače stáhni předem, po instalaci ti asi nepojede síť.

oprava: po instalaci té "běžné" verze ... nebudou tam ovladače (tak jako na OEM instalačce).

Tak zrovna odtud bych to nebral určitě to bude už i aktivované

Windows 7 SP1 x32 version selector.isoSHA-1: 9b7675b1e82690e9ac221043b839112dfec7ef26Windows 7 SP1 x64 version selector.isoSHA-1: 812ced7022f52d3aa8f7c4c466b7407fffb60a25počítadlo hashe:https://github.com/gpfjeff/winhasher

Jsou jeste nekde k dohledani kontrolni soucty Windows 7? Pokud ano, tak bych pripadne stazene ISO overil, tim se eliminuje moznost, ze by byl stazeny soubor poskozen a take se tim eliminuje moznost, ze by stazene ISO bylo nejak "vylepseno". Bohuzel to nejsem schopen dohleda na webu MS a nemam zaruceny jiny web, ktery bych doporucil. Snad neco poradi nekdo ze znalejsich radcu.

Sú na nete aj kľúče k W7 - na stiahnutie ISO by to možno stačilo. Viem o niekoľkých, ale nebude to tu dávať.

např.https://www.heidoc.net/php/myvsdump_family.phpMS to už dávno stáhnul, bohužel...

Skoda, doufal jsem, ze to jen prestehoval nekam jinam a ze je problem v mem spatnem hledani, ze se k tomu nemohu dostat.

Tady ti dávám ke stažení originál ISO Windows 7 ProPo zpracování na flešku(Rufus) -> rozbal složku "sources" a poté odstraň soubor ei.cfg, abys měl možnost k instalaci vybrat tu svou edici Home Premium. To ISO je zpracované z legálně zakoupenho DVD Windows 7 Pro v Alze.. Bylo to pro mojí potřebu.. a dávám na to 100% záruku, že to originál.. Netuším na jaký stroj budeš Win 7 instalovat.. jestli třeba potřebuješ v instalačce integrované USB3.0.. Pokud ne, no problem.. tohle ISO bude v pohodě.. Pokud spešl s integrovaným USB3.0, pak taky no problem, mohu dodat ke stažení.. https://tinyurl.com/yfyqe3ne

Mam starsi link od teba https://mega.nz/file/Q0dBBYwJjedna sa o rovnake verzie?Ked uz tu ponukas specialitu s USB3.0, nemas verziu s podporou USB3.0 + NVMe + vsetky dostupne updaty okrem tych zavadnych? Usetrilo by mi to hodne prace, a bolo by to na one-click... Diky

Zrejme máte OEM verziu, a pri nej MS vzdoruje.Dokonca aj niekedy napíše:"Obráťte sa na výrobcu NB".

zazálohoval bych si pro jistotu product key třeba pomocí nirsoft product key... Samolepka se občas setře a nelze přečíst. Bohužel W7 nejsou ještě W8 nebo W10, kde na tom až tolik nezáleží. Osobně bych to vyřešil takto.. na stránkách microsoftu by mělo jít nalézt alespoň hash iso souboru instalačky (když Vám to nejde stáhnout) pak porovnejte hash souboru iso, když bude souhlasit, můžete být klidný a stáhnout i z jiného zdroje. Pokud by se ISO pokoušel někdo nějak upravit, změnil by tím i hash souboru... Na konec si trošku rejpnu, k čemu používat již nepodporovaný SW? Pokud to lze upgrade na W10 je zdarma, pokud to nelze třeba z důvodů ovladačů je čas na upgrade a koupi nového HW a starý poslat do důchodu (Vždyť to už dneska stojí pár kaček )

Koukni na web Getintopc.com: https://getintopc.com/Tam si najdi verzi co potřebuješ, stáhni ISO, dej na flashku pomocí programu Yumi, Rufus apd. (nebo vypal na DVD) a po instalaci si tam dej ten tvůj klíč.

Kamarádi, známí, systémák v práci, učitel IT ve škole - nikdo nic nemá?

Všem díky za rady! :)Nakonec jsem stáhnul iso z tobynet a nebyl s tím žádný problém, ačkoliv mám OEM verzi...notebook šlape jak už dlouho ne

Pokud to je klíč z předinstalovaného windowsu tak to nejde. Musíš mít koupený samostatný windows s jeho klíčem to funguje. Já jsem doma vyštrachal jednu krabičku pro Win 7 Pro OEM a s jeho klíčem jsem neměl problém.