» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 7 - diskové jednotky mají 2 písmena (logic. jednotky jsou 2x)

narazil jsem na problém, s kterým si nevím rady...Ve win 7 se mi v Tento počítač ukazují dva logické disky (diskové oddíly/partyšny) dvakrát.Mám fyzicky jeden HDD rozdělený na 3 oddílym a k dvěma z toho se mi přiřadily další písmena (I: a J:) - viz obr.- někde jsem našel, že je to sdílením, tak jsem disky odsdílel, leč písmenka zůstala;- a dále jsem ve Správci disků u disku Záloha odebral obě písmenka a poté přiřadil jen jedno, což zafungovalo, ale jen do restartu. Po znovuspouštění se objevila Záloha opět 2x (u C:/I: - systémového disku odebrat ani změnit písmenko disku vůbec nelze).- v registru - HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices - disku I: a J: vůbec nejsou- obrázek disků: http://pasteboard.co/tTgDBfp.pngJe to šotek a drobnost, ale ještě jsem se s tím nesetkal, nevím co s tím L

Odpovědi na otázku

Jsou to roky co jsem tento problém naposledy viděl a byl to nějaký jetý OS, nevím. Určitě stačí zadat na netu (duplicita při sdílení a bude to), ale připomenu ti, že je hezké že zálohuješ, ale i sám W7 ti doporučuje mít zálohy na ext. disku, je-li možnost dokoupit!> Záloha je k ničemu, když ti selže disk (fyzicky 1), kde ji máš.

Záloha se tento oddíl jmenuje proto, že na něj zálohuju další 2 kompy přes síť - v podstatě mirroruju stejná (důležitá data) na fyzicky 3 discích

google na "win 7 duplicita disků při sdílení" odpoví docela nepoužitelně

K nápravě zcela postačí použít bod obnovy z doby před výskytem problému.

Bod pro tebe.

Obecně samozřejmě nestačí. Nutnou podmínkou je ještě bezchybná "mechanika" přesně té části jádra (píšu úmyslně polopatisticky), která se stará o stejně tak bezchynou "výměnu". To je ten mírně slabomyslný moment, který se ale PODSTATNĚ ODLIŠUJE fungující libovolný SW, který "umí" vrátit uložený klon.

nemám bod obnovy před tím, než se takto disky začaly objevovat - nelze obnovit

Obyčajný, prachsprostý "mount".V Registroch logické oddiely nehľadaj. Mount oddielov bol vytvorený nejakým neznámym programom. Náprava je jednoduchá, až si nalejem, dám fofolu, marfula.

kde hledat Mount když ne v registrech ?