» Poradna » Programy

Win 2000Server a ftp

Zdravim,potrebuji poradit se soubory na Win2000 Serveru. Po siti mi nekdo nakopiroval asi 1GB dat pres FTP a to jsem potom zakazal. Ale pokud chci ty soubory a adresare vymazat tak mi to napise ze adresar neexistuje pritom mi to zabira misto. Ani v nouzovame rezimu mi to nejde. Zrejme to nekdo nakopiroval pres Linux? Nevi nekdo co s tim?
dekuji moc za rady
DAF

Odpovědi na otázku

Prihlas se jako admin a prevezmi vlastnictvi slozky. Pak si s ni muzes delat, co potrebujes

Zkousel jsem to a nejde to. I kdyz prevezmu na Admina tak je to stejne Co jeste jineho by se mohlo udelat?
DAF

Mimochodem Vase domnenka "Zrejme to nekdo nakopiroval pres Linux?" je uplne zcestna. Jaky OS byl pouzit na klientovi je v tomto pripade irelevantni. Nebo prisuzujete Linuxu magicke schopnosti, kdyz se domnivate, ze s jeho pomoci muzete na vzdalenem pocitaci vytvorit soubory, ktere ani jeho administrator nebude schopen odstranit.

Jasne nemuselo to byt pres Linux, me je to vlastne uplne jedno, ale hlavne ty soubory chci odstranit. A nejde to ani pres Admina  Ty snad vis kde by mohla byt chyba?
DAF

Nevim. Kdyz pises "Po siti mi nekdo nakopiroval asi 1GB dat pres FTP", myslis tim, ze nevis, kdo to byl? Co to bylo za data? Neudelal si nekdo z tveho serveru skladiste warezu? To by taky mohlo znamenat, ze uz nejsi jedinym administratorem toho serveru

Je to tak ze se nekdo naboral z NETu na FTP a ukladal si rar a video.... to jsem zatrhl ale ted vlastne bojuju s odstranenim douboru a adresaru. Jsou tam nekdy i nesouvisle znaky v nazvech adresaru a je jich nekolik vnoreni...
DAF

Zkus je jeste zrusit zpusobem, co tady navrhuje VIKI. Ale kdyz byl ten server zkompromitovan, nemuzes tam uz nicemu verit. Ja bych ho kompletne vymazal, preinstaloval, a pro priste ho lepe zabezpecil.

Duverne znama situace! V nazvu adresare (adresaru, vetsinou byvaji mohutne vnorene) jsou specialni znaky, se kterymi jde kupodivu adresar vytvorit, ale ne zrusit. Jde to zpravidla v cmd okne, s pouzitim kratkych 8.3 nazvu. Uz jsem zazil i pripad, kde neslo ani to, ale checkdisk /f takovy "zbyly" adresar vyhodnotil jako chybu a zrusil automaticky. Tedy zrusit pres kratke nazvy a chekdisk /f .