» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 zo zapnutia rovno na plochu - ako docielit?

ahoj,ako dosiahnut toho, aby sa mi PC po zapnuti/prebudeni dostal rovno na plochu?uz som prisiel na to, ako zakazat tie obrazky, ale stale este musim kliknut na prihlasit (aj ked ziadne heslo nemam nastavene)netusim, co som kedy na starom PC porobil, aby to slo, teraz tapam, za navedenie budem rad.dik

Odpovědi na otázku

Jedna vec je mať automatické prihlásenie - na to je ten spomenutý autologin, druhá je aby OS nevyžadoval heslo po prebudení. Win + i (nastavenia), alebo ponuka Štart, vyhľadaj možnosti prihlásenia, „vyžadovať prihlásenie” a tam je možnosť nikdy sa mi zdá. Teda ak si admin. Ak si user, prihlás sa ako admin (kľudne cez Win+l)

BTW, po nastavení nevyžadovať heslo po prebudení si Win znova a znova zmení. Dokonca aj keď nepríde žiadna aktualizácia. Aspoň mne sa to stáva.

Ta možnost tam není, pokud účet, ve kterém to dělá, nemá heslo. Pokud má jen jeden účet bez hesla, pak to lze udělat takhle: nastavit heslo, vypnout automatické přihlášení, zrušit heslo do windows účtu. Windows si toto nastavení pak pamatuje, ale mám pocit, že po aktualizaci Windows, se to může resetovat.

Je problém heslo nastaviť? S autologonom bude heslo ukradnuté aj tak. Samoz. je nutné si ho pamätať, lebo aj bez aktualizácie sa to môže zmeniť. Mne sa to zmenilo dokonca aj v nepodporovanom builde (asi málo miesta, tak mi MS nový build ani vnutiť nemohol). Ale keď sa to dá takto ako píšeš, o to lepšie.

dakujem, toto pomohlo, ze nastavit nejake heslo, potom ho zase zmenit na ziadne.dik

Rádo se stalo. Dělal jsem to takhle před týdnem, tak jsem věděl, že to funguje.

Po zapnutí/probuzení mi to "samo" najede "do plochy". Nic extra nastavené nemám (jen uživatelský účet bez hesla).

Asi si jediný používateľ.

https://www.google.cz/searchVěc je trochu složitější, MS hází uživatelům ho.. pardon - klacky pod nohy, takže některé tipy fungují jen v některých verzích woken.