» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win. 10 v1903

Koupil jsem nové SSD a nainstaloval win.10 v1903. Prosím o dvě rady .První -Při startu windows je ta úvodní (zamykací) obrazovka rozostřená.Jak to změnit aby byl čistý obrázek ? Druhá- V Chromu po nainstalování sanboxie když chci cokoli stáhnout ,tak mi to napíše- Chyby-Nedostatečná oprávnění-.Jak to napravit? Při předchozí verzi mi to nedělalo.Děkují za rady jak to napravit. pepa

Odpovědi na otázku

To rozostření je tam jako vylepšení, není to chyba, upravit to asi nepůjde

... tak ta rozostřená úvodní obrazovka je nová vlastnost v. 1903 - novinka .../jak to lze změnit nevím - nezkoumal jsem - třeba někde v nastavení? - a nebo registry? - Google bude potřeba ... /Mám 1809 a jsem spokojen - na nové Win10 1903 vůbec nepospíchám - počkám až to MS vyladí a začne mi to cpát /1809 jsem instaloval až za cca 1/2 roku a bylo to OK - bez žádného problému./

A rada na druhou otázku,co se týče sandboxie ?

Stačí vypnout v nastavení - přizpůsobení - barvy - efekty průhlednosti

Děkují. Zamykací obrazovka je už v pořádku. A nevíte co s tím sanboxiem ?

" V Chromu po nainstalování sanboxie když chci cokoli stáhnout" co tím chceš říct?Při jaké "předchozí verzi", dřív žádný sandbox ve W10 nebyl. Kde co stahuješ? V sandboxu stáhnu bez problému a v Edge (v reálu) taky.

Ve win.Home verzi 1809 vše jelo dobře. Ve v.1903 když do chromu nainstaluji sandboxie 5.30 nebo starší,tak mi nejde z netu nic stáhnout (filmy ,programy...).A napíše to Nedostatečná oprávnění. Když sandboxie z chrome odinstaluji je vše ok.

Aha, ve W10Pro 1903 je nově sandbox, myslel jsem, že jde o to.

Vyřešeno.Nainstalovál jsem Beta verzi sandboxie 5.31.1.0

Dej si nastavení, dále přizpůsobení, potom barvy a vypni průhlednost efekty a budeš to mít normál