» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 USB instalace (CRC error)

Zdravím, již dvě hodiny se snažím zprovoznit svůj HDD v instalačce DISKPART. v listine, kde se ukazují disky k výběru, se ukazuje můj HDD (Nepřidělené místo na jednotce 0 - 468.5GB). Problém nastane tak, že dám tlačítko ,,Nový abych přidělil nové místo. Windows začne tím, že napíše error 0x80070017 - Cyclic Redunancy Check. Tak hodiny hodin prohledávat stránky o tom, jak prolomit CRC chybu a naformatovat disk. Píšou tam nějaké volume create, potom nějaké partition, ale už jsem z toho unavený, jelikož disk, který se normálně zobrazí, se neukazuje v listu když napíšu ,,volume list".Notebook: Toshiba Satellite L50-B-177Instalace: Win10 x64, USB MédiumDisk nejdřív nenalezl spouštěcí systému winload.exe a potom už vuuubec. Od kamaráda jsem si na dané USB flashnul Windows a mám ten problém co je nejvýše popsaný.

Odpovědi na otázku

a) můžeš zkusit jiný disk.b) můžeš zkusit použít "clean" (po F10 a diskpart).

Clean jsem dával asi milionkrat, bez problémů ale potom to psalo CRC

PS: asi nerozlišuješ disk, oddíl, volume.

ááá, vidím tady hlavního strážce poradny ms (mistr světa se tituluje), kterej je tu vylepenej 24/7 - jeho rady se platí zlatem a ani zde dotazem nezklamal

Seš si jistej tím, co děláš? Opakuji: seš si jistej tím, co děláš? Tvůj popis problému tomu neodpovídá. V jaké "instalačce DISKPART" se pohybuješ? Mezi náma, práce s DISKPARTem není pro jedince, kteří netuší, jaký je rozdíl mezi DISK, PARTITION a VOLUME. ____________________Chyba 0x80070017 znamená, že u souboru, se kterým se právě pracuje, nesouhlasí kontrolní součet (CRC). Buď to je poškozen samotný soubor v původním umístění (odkud ho kopíruješ), nebo byl poškozen v průběhu přenosu či zápisu. A nebo ho naopak není možné znovu přečíst z důvodu chyby čtení z místa, kam se kopíroval. Takže bych bych začal u té flashky, ze které chceš instalovat, podle mě nebude úplně OK. Zkusil bych vzít jinou. Vem jinou!____________________Až vyřešíš bootovací flashku, z nabootované flashky spusť příkazový řádek (shift+F10) a postupně zadej:diskpartlist diskselect disk <číslo> (zadej číslo toho disku, kam chceš instalovat)cleanexitZavři okno příkového řádku a pokračuj v instalaci. Jako cíl vyber celý nepřidělený prostor na disku. Zbytek už si ošetří instalátor sám. V průběhu instalace za pomoci instalátoru dej instalovat Win10 na ten prázdný disk - žádné oddíly nevytvářej, nic neformátuj.________________________________________Můžeš mi odpovědět na následující otázky?Co uděláš, když potřebuješ předelat rozvody vody? (Zavoláš instalatéra.) Co uděláš, když potřebuješ předělat rozvody elektřiny? (Zavoláš elektrikáře.) Co uděláš, když potřebuješ opravit pračku/myčku? (Zavoláš opraváře.)Co uděláš, když potřebuješ vyměnit rozbité okno? (Zavoláš sklenáře.)Co uděláš, když potřebuješ předělat podlahu? (Zavoláš podlaháře.)Co uděláš, když potřebuješ ostříhat stromky na zahradě? (Zavoláš zahradníka.)Co uděláš, když potřebuješ ..........? (Zavoláš .......... .)__________Tak Ukázat celý příspěvek

Kdybych měl vyjmenovat, kolikrát jsem v životě dělal něco, čemu jsem nerozumněl, byli bychom tu hodně dlouho. A světe div se, některé ty věci jsem se pak i naučil a teď mi za to ostatní platí. Ale ty začátky bolely, bolí a bolet budou.Ono jde o to, jestli člověk potřebuje hlavně funkční výsledek, a pak zavolá odborníka, nebo si s tím chce pohrát. Nic nenasvědčuje tomu, že tazatel není druhý případ.

Světe div se, já ti to věřím. Ale jsem přesvědčen, že jsi u toho vždycky přemýšlel a snažil ses pochopit, co děláš a proč to tak je. Což u tazatele rozhodně chybí.Když si přečteš to, co napsal, tak ten o tom neví vůbec nic. Vůbec vůbec nic. Celý dvě hodiny se snaží... už je z toho unavený. "Píšou tam nějaké volume create, potom nějaké partition." Nechápe rozdíl mezi diskem, oddílem a svazkem. Nedokáže dát do souvislostí, že když mu instalák hlásí, že nemůže pracovat se souborem (chyba 0x80070017), a následně nevidí ani winload.exe, průšvih bude s tou flashkou? Hlavně že "flashnul" instalační USB. Proboha, jak? Plete si pojmy a dojmy. Ale hlavně že hledá, jak PROLOMIT chybu CRC. Jak by to chtěl prolomit? Neříkám, že se to nemůže naučit, ale ať si prvně k sobě vezme někoho, kdo mu to vysvětlí. Komu bude koukat přes rameno a bude mu říkat, co se děje. Vysvětlí základní pojmy. Žádný učený z nebe nespadl (ale blbce jakoby dolů házeli furt).

Vy jste jeden z těch, co hned musí všechno komentovat tisíce otázkama, na které místo odpovědi odepisuje nepomocnými narážkami.Říkal jsem, že nejdřív mi to ukázalo automatickou opravu, která nenačetla soubor download.exe a až POTOM disk neukázal automatickou opravu a ani nic, co by se jednalo Windowsu. Nakonec v instalačce jsem u disku nemohl odstranit Read-only atribut a přestože celý byl prázdný.

Milej zlatej, jestli sis nevšiml, tak jsem ti napsal přesnej postup toho, co má udělat. To, že máš problém něco přečíst a pochopit, za to nemůžu. Že máš potíže s tím, abys popsal problém, za to ti taky nemůžu. O automatické opravě jsi tady nic nepsal. O download.exe jsi taky nic nepsal. O read-only jsi taky nic nepsal. Proč potřebuješ sahat na instalačku a měnit tam atributy? Víš vůbec, co ten atribut znamená? Jasně tu několikrát zaznělo, ať vezmeš jiný instalační medium.Prosím tě, už to nepij ani zředěný! Všichni jsouz blázni, ty jsi letadlo.

Psal jsem měnit atributy disku, ne Instalačky.Nevím co myslíte tím download.exe, já psal winload.exe, který je pochopitelně spouštěč, a pokud ani nevite co je to ten winload, tak proč tu na me hazite nesmyslne odpovedi, kdyz se muzete kouknout k dalsim, co mi psali.Pokud jste líný si prohledat komentáře ostatních uživatelů, taky si za to ,,nemůžu".

Si přečti, co píšeš. "Říkal jsem, že nejdřív mi to ukázalo automatickou opravu, která nenačetla soubor download.exe a až POTOM disk neukázal automatickou opravu a ani nic, co by se jednalo Windowsu. "Já (a někteří další) ti nehážu nesmyslné odpovědi. Ti píšu, jak bych problém řešil a vyřešil já. Bohužel, ty o téhle oblasti vážně nic nevíš, mícháš jablka s hruškama a přidáváš k tomu uzený.

Svatá pravda. Odkoukat se dá ledacos, protože ti fachmani to taky jenom odkoukali, když se to učili. Specialistu volám jen tehdy, pokud je k tomu potřeba něco specielního, co běžný laik nemá k dispozici (měřáky, nářadí, stroje ...), nebo by nákup zařízení nebyl rentabilní na jednu akci. ☺

Tak buď je poškozená ta flashka, nebo ten disk... Akle jak tu padlo, to je chyba v čtení.. (kdo pamatuje stará CD, tohle úplně běžně hlásily při pokusu o kopírování z poškrábaného média)

Kopíroval jsem to do USB asi 20 krát. Nakonec jsem bojoval z UEFI a předtím jsem ještě do flašky flashnul ten Windows do GPT. Ale tvrdí se, že se nejdřív mají odpojit všechny ostatní jednotky, potom že neni nastaveny RAID, který mimochodem v Biosu nelze nastavit a nakonec, že Windows psal něco ,,Windows může na tento disk vytvořit oddíl" ne nemohl, chyba dát CRC a z disku nelze odstranit atribut read-only.

Nabootuj HBCD, alebo DLC ak máš novší PC. V ňom miniXP, alebo Win 10. V ňom spusť HDtune a otestuj disk, príp. pozri sa na neho cez crystal disk info. Alebo HDD vyber, daj do funkčného PC a otestuj tam. Nie je to ťažké. Na tom disku zruš oddiely kľudne aj cez diskmgmt.msc. Ak problém nebude, problém je v ištalačke. Tá sa vytvára napr. pomocou Rufusu. Vytvorenie nastavíš podľa toho či máš UEFI, alebo BIOS. Nabootuješ z nej a inštaluješ.

Na vytvoření instalačního media Windows 10 není potřeba DISKPARTNa nainstalování Windows 10 není potřeba DISKPART https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4000735/window...

Nejprve si nastuduj rozdíl mezi DISKEM, ODDÍLEM a SVAZKEM (disk, partition, volume).https://bit.ly/39lD7jDhttps://bit.ly/2slWetbPak si stáhni od Microsoftu Media Creation Tool a pomocí tohoto nástroje si znovu vytvoř instalační flashku. (Pro jistotu zkus použít jinou.)https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Pak zkus provést standartní instalaci (vůbec se nehrab s diskpartem...) vyber nepřidělené místo a nech instalátor ať si vše rozdělí sám. Pokud ti i nadále bude vyskakovat chyba je velice pravděpodobné že tvůj HDD je porouchaný...PS: Z tvého dotazu je patrné že nemáš nejmenší tušení co děláš. Typuji to na špatně vytvořenou instaašní flasku.

Spustil som podpríkaz clean all na mojom vadnom HDD. Aj mne napísal " Data error (cyclic redundancy check)." Ak to Tebe píše u HDD (nie u USB flash), potom máš vadný HDD. Clean prešiel, ale formátovanie nie.

A o tom jsem psal :D clean přešel úplně v poho ale nikde dal to nepustilo. Tak jak jste popsal vás případ, mám ten stejný, taky s ním nejde manipulovat a nelze dodělat atribut Read-only.

Doporučil bych projít celou tu soustavu řadič-kabel-disk. Začal bych tím, že bych si vytvořil odpovídající velký soubor, pokud máte 500GB disk tak 500GB náhodný soubor, spočítal jeho MD5 a následně to pomocí DD narval na disk a opět spočítal MD5, jestli mi to neposílá hovadiny. Klidně několikrát.A taky bych provedl memtest kvůli silent data corruption.

Vadný disk nebo špatný řadič tim stejně neopravite.

Byl-li by justREADatribut realizovan na urovni 'fyz. modulu' -idealne omezenim funkce prislusne sbernice jumperem az nekde za jiznim mustkem,; Nebylo by mozne, ze v dobe, kdy lze z prostredi OS preflesnout samotny BIOS vsednim programem a to klidne po siti, v ramci rozmanite virtualni funkcionality instrukci v logickych poradcich dle skaly objektove fantazie tvurce specififickych reseni, co je realizovano univerzalnimi procesory pohanenymi jednickami a 0mi, kterych je pouzito dost aby znich SLA vykreslit I treba velka devitka, budou alespon data uchranena pred digidilinami?

jste zabil(a naučte se psát, ať to má úroveň)

Možná ano, ale před vaším názvem bych podle vašeho názvu napsal add

aDHD