» Poradna » Počítačové sítě

WIN 10 síť nefunguje

Jsem zoufalý. Potřebuji poradit. Mam síť 3x PC, PC A - WIN 7, PC B WIN 10, PC C WIN 10. Na PC B Win 10, nejde zapnout položka sdílení souborů a tiskáren. Po zaškrtnutí se opět vypne. PC WIN 7 jde vidět všude, ale jen na PC C WIN10 se dostanu na win 7, ale s PC B i když ho v sítí vidí nikoliv. Ještě ráno to fungovalo :( Prostě hlavní počítač PC B WIN 10 se nepřipojí nikde. Vidí jen PC Win7. WIN 10tky se mezi sebou nevidí vůbec. Stalo se to po aktualizaci windows, pře tím vše jelokorektně. Dík za jakoukoliv pomoc.

Odpovědi na otázku

Nastavenou Privátní síť a zapnuté Povolené sdílení pro privátní síť předpokládám máš.

Ano privátní síť. Sdílení mi nejde zapnout, i když zapnu tak se to neuloží a tudíž není zapnuté :(

Provedel jsem i total restart sítě a nic :(

"Sdílení mi nejde zapnout" - tím myslíš v Ovládacích panelech ……. [Pokročilé nastavení sdílení > Zapnout sdílení souborů a tiskáren] nebo Sdílení nad určitou složkou?

Abych se přiznal provedl jsem tuhle operaci aniž bych věděl co se stane, byla to čirá zoufalost, může to být tím? operac příkazový řádek: sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsisc.exe config mrxsmb20 start= disabled

No a co byste chtěl , když jste si zakázal na PC SMB2 , tedy ten protokol, přes který dělá síťovou komunikaci. Ten příkaz, který jste uvedl je ale součástí baťáku, který zapíná starý a nezabezpečený SMB1 pro staré linuxy se starou sambou. Vy jste ale z toho vzal pouze vypnutí SMB2. Tak si to laskavě opět zapněte (start=enable) a bude to fungovat. Bůhví co jste tam ještě povypínal, tohle řešit nechci.

Vypol ste to čo potrebujete mať zapnuté

Děkuji, chybama se člověk učí. jak to mám zapnout? když dam:sc.exe config mrxsmb20 start= enabled napiše mi to error: PS C:\Users\DiGaZ&Doctor> sc.exe config mrxsmb20 start= enabledERROR: Invalid start= fieldDESCRIPTION: Modifies a service entry in the registry and Service Database.USAGE: sc <server> config [service name] <option1> <option2>...OPTIONS:NOTE: The option name includes the equal sign. A space is required between the equal sign and the value. To remove the dependency, use a single / as dependency value. type= <own|share|interact|kernel|filesys|rec|adapt|userown|usershare> start= <boot|system|auto|demand|disabled|delayed-auto> error= <normal|severe|critical|ignore> binPath= <BinaryPathName to the .exe file> group= <LoadOrderGroup> tag= <yes|no> depend= <Dependencies(separated by / (forward slash))> obj= <AccountName|ObjectName> DisplayName= <display name> password= <password>