» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 problém +Toshiba C 660

TOSHIBU C 660 mám nainstalovaný Windows 10 PRO.A poslední dobou je nějaký líny ,aktualizace stáhne rychle ale to ukládání trvá dost dlouho. Toshiba je stará 4 roky. Chladič co vyfukuje vzduch z noťase je studený.ještě doplním ovladače pouze ty co si nainstaloval Windows 10.Na tuhle Toshibu jsou poslední ovladače pouze na verzi Windows 8 .teď jsem vyčistil noťas ,trošku prachu tam bylo. Na přepasování si netroufám.

Odpovědi na otázku

ještě doplním Win 10 Pro nainstalován 21.6 2016 čistá instalace.

tak nic??

Zkusil bych se zaměřit na stav HDD.Scandisk a test.

Název protokolu:ApplicationZdroj: ChkdskDatum: 14.7.2016 10:53:59ID události: 26226Kategorie úlohy:NeníÚroveň: InformaceKlíčová slova: Klasické nastaveníUživatel: Není k dispoziciPočítač: DESKTOP-J5CDPOAPopis:Chkdsk was executed in scan mode on a volume snapshot. Checking file system on C:Stage 1: Examining basic file system structure ... 343296 file records processed. File verification completed. 7824 large file records processed. 0 bad file records processed. Stage 2: Examining file name linkage ... 446018 index entries processed. Index verification completed. Stage 3: Examining security descriptors ...Security descriptor verification completed. 51362 data files processed. CHKDSK is verifying Usn Journal... Ukázat celý příspěvek

Má to i3 Nehalem? Urob testy HDD (HDtune, chkdsk...). A nemáš spustených veľa app?

procesor intel core i3 insidenebude problém ,v ovladačích ??Synaptics PS/2 Port TouchPad Drivers Driver Version: 18.1.42.2Toshiba Camera Driver 2.0.38TOSHIBA Function Key 1.00.66.26.6406Realtek PCIE Card Reader 6.1.6700.30111schází nějaký??

Veď sa pozri do správcu zariadni a zistíš či máš všetky

žádný žlutý trouhelník není. Ale přesto je to líny. Hlavně při úkladní aktualizací jak Windows tak i Defender.

nic jsem nenašel. Tak počkám ještě chvíli a vrátím tam Win 7 Home nebo Win 8.0 Pro.

Nahoď HBCD a urob test HDD (HDtune). Ak nemáš poňatia, dá sa HDtune spustiť aj z bežiaceho OS, ale výsledky môžu byť skreslené (lebo aj OS popri teste niečo číta a zapisuje). HDD by mal začínať na 100-140 MB/s a končiť asi na 50% oproti začiatku. Už som videl HDD s rýchlosťou 2 MB/s (stačilo prehodiť SATA). Nemyslím si, že chyba samotného OS

HD TUNE- spuštěno z běžícího systémuTransfer RACE MIN- 1,6 MB /secMax- 94,4 MB/secAverage -25,6 MB /sec ACCESS TIME -17,6 msBURST RATE -112,8 MB/secCPU USEGE -5,6%

Mohol si hodiť screen (alt+prtscr, maľovanie, ctrl+v, uložiť, hodiť na postimage, dať sem odkaz). Min je málo, ale z bežiaceho OS ak ide iba o prepad, je to OK. 94 MB/s je na NB HDD 5400 RPM asi akurát. Pre istotu, aké teploty ukazuje speedfan?

Odkaz ide len 1, ale fajn. Lepšie mať vždy po ruke HBCD. CPU ide ako má (frekvencia v správcovi úloh, alebo v coretemp)?

tak poslední odkaz funguje.

co dalšího radíte ,někdo další?

Aký je tam presne CPU? Ale aj tak zrejme malá frekvencia. Zaťaž CPU a tak sa pozri akú fr. tam máš.

Už vidím, 370M, t.j. má mať 2,4 GHz

nemůže vadit ,že to nemá ovladače pro Windows 10 ??Toshiba poskytuje pouze na Windows 8.0 už neposkytuje ani na Windows 8.1.Toshiba C 660-22 V.Je pravda Windows 10 si nainstaluje ovladače ale jsou to nějaké univerzální ,nejsou to přímo od Toshiby. Může to vadit ??

Ja mám o generáciu starší HW a ide mi aj grafika (win si stiahol ovladače sám, bez môjho vedomia, inak to ani nešlo). Ale na chipset som musel nainštalovať ovládače krkolomne z XP. Podstatné či máš všetky ovládače

to jsem neinstaloval ovladač chipsetu .

Keď budeš schopný napísať či máš žlté (niečo) v správcovi zariadení, ozvi sa

to jsem už psal žádný žlutý trouhelník nemám ve správci zařízení. Ale každé otevření aplikace trvá přibližně 1 minutu. Dříve to nedělalo .

- Otestovat HDD (HDD Scan)- Otestovat RAM (memtest)- Zálohovat data, provést čistou reinstalaci systému z DVD (ne ze zapraseného recovery od výrobce, to smažte).- Nainstalujte ten operační systém, s jakým byl PC/NTB zakoupen.- Ovladače stáhnout pouze ze stránek výrobce.- Aktualizovat operační systém.- Zálohovaná data proběhnout ESETem, Kasperskym, Antimalwarebytes nebo jiným funkčním antivirem.

dodaný noťas s Windows 7 Homeovladače které nabízí Toshiba jsou pouze na Win 7 a Win 8 nic víc.

- súhlasím, ale inak má rýchlosť HDD asi v poriadku- vadná RAM spôsobuje pád (reštart, zatuhnutie, alebo BSoD)- súhlasím- W10 beží aj na P31 s HD 3xxx, takže nemusí sa vracať k staršiemu OS. Ale ak by chybu do 24h neodstránil, radšej sa vrátiť k W7- rozumná rada (stiahnúť ovládače z webu výrobcu NB)- súhlas- skôr opačne. Otestovať OS na všetko možné (ESET online, MBAM, MS malicious...) a zálohovať. Pre istotu aj ovládače

Název protokolu:SystemZdroj: Microsoft-Windows-DistributedCOMDatum: 15.7.2016 14:39:56ID události: 10016Kategorie úlohy:NeníÚroveň: ChybaKlíčová slova: Klasické nastaveníUživatel: SYSTEMPočítač: ++++++++++++++++Popis:Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID {D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160} a APPID {9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276} uživateli NT AUTHORITY\SYSTEM (SID: S-1-5-18) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent.Název protokolu:SystemZdroj: Service Control ManagerDatum: 15.7.2016 14:39:56ID události: 7031Kategorie úlohy:NeníÚroveň: ChybaKlíčová slova: Klasické nastaveníUživatel: Není k dispoziciPočítač: ++++++++++++++++Popis:Služba Hostitel synchronizace_1a921b9 byla nečekaně ukončena. Stalo se to 1 krát. Následující opravná akce bude spuštěna za 10000 milisekund: Restartovat službu.Název protokolu:SystemZdroj: Service Control ManagerDatum: 15.7.2016 14:39:56ID události: 7031Kategorie úlohy:NeníÚroveň: ChybaKlíčová slova: Klasické nastaveníUživatel: Není k dispoziciPočítač: +++++++++++++++++Popis:Služba Data kontaktů_1a921b9 byla nečekaně ukončena. Stalo se to 1 krát. Následující opravná akce bude spuštěna za 10000 milisekund: Restartovat službu.Název protokolu:SystemZdroj: Service Ukázat celý příspěvek

pak se normálně počítač vypne.