» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 pro x64 1803 17134.112

nainstaloval jsem si poprvé v životě na zkoužku Win 10 pro x64 1803 17134.112. a nestačim se divit ... mám je disku, kterej je rozdělenej na 2 části, první část maj Win7x64SP1. Ty sou stabilní. Naopak Windows 10 sou nějkaý divný. Pomalý, pořád se nemužu vyhrabat z omezení na Arministrátora, když přepnu při bootu na W7 tak se mi spustí checkdisk a najde na oddílu W10 hromadu chyb. W10 mi vnucujou na všechny disky nějakej soubor bootsqm.dat. Já se z toho zbláznim ....

Odpovědi na otázku

A ptáš se na co? Že neumíš pracovat v multibootu nebo s čím máš problém?

Nech si to nainstalovat od někoho, kdo to umí …

Soubor bootsqm.dat si vytváří chkdsk.Chkdsk z W7 nemůžeš spouštět na partition W10 a opačně!Co s tím?A/ Smazat soubor, pokud Ti to vadí.B/ Nezobrazovat skryté a systémové soubory -> nebude Tě to iritovat. Multiboot je prehistorickým pozůstatkem z minulého tisíciletí.SW se testuje obvykle ve virtuálním prostředí nebo v testovacím PC, ne v provozním.