» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 nenašel desktop

Dobrý den,v průběhu instalace aktoalizace win10 na 1803 se po restartu PC objeví hlaska, že nenalezl desktop a nelze se dostat ani do nabídky start. Mohu jen natvrdo vypnout. Dělá to stále dokola. Poradí mi někdo, jak to opravit?

Odpovědi na otázku

Stáhnout si instalační medium a z něj se pokusit o opravu. V nejhorším případě udělat čistý instal. Ostatně už je k dispozici verze 1809. Instalační flešku lze vytvořti pomocí tohoto nástroje (musí se udělat na jiném PC):https://go.microsoft.com/fwlink/

Používáš Avast?Dostaneš se do exploreru (WIN+E)? Pokud ano, najdeš na googlu návod, jak chybějící složku nakopírovat. Pokud se do exploreru nedostaneš, mohlo by to jít v linuxu nebo dát disk do jiného počítače. Poslední možnost zazálohovat soubory a reinstalovat Windows (se zachováním souborů).Google hledej "windows 10 1803 desktop unavailable" , např. video https://www.youtube.com/watch

Ještě mne napadá, že pokud ti Explorer nejde spustit normálně ikonou z plochy nebo WIN+E, mohlo by to jít přes Správce úloh. CTRL+ALT+DEL, "Správce úloh" "Soubor" "Spustit novou úlohu" "Vytvořit tuto úlohu s oprávněními správce" a do "Otevřít" napsat Explorer.