» Poradna » Notebooky

Win 10, modrá obrazovka, chyba DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Zdravím, po uspání a probuzení (notebook Lenovo) se oběvila modrá obrazovka s hláškou: "Your PC ran into a problem and needs to restart. We'll restart for you." a s chybou: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Poté se notebook restartuje, dá na výběr jazyk a klávesnici. Poté je na výběr odstranit potíže nebo vypnout pc. V nabídce odstranit potíže je: obnovení systému do bodu obnovení - nejde hlásí chybu; obnovení z bitové kopie systému - nejde; oprava systému - nejde hlásí chybu; nastavení firmwaru UEFI - nejde (po restartu zas to samé); vrátit se k předchozí verzi - nejde hlásí chybu; a příkazový řádek - ten jediný funguje (Ale neumim s nim). Nešlo by to nějak opravit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkus do toho příkazového řádku napsat Explorer.exe a enter.

Děkuji za reakci, mohl bych se zeptat co ten příkaz má dělat? (p.s. Notebook je úplně nový, jestli by ho nebylo lepší reklamovat)

No jelikož je to pravděpodobně chyba někde ve windows tak si myslím že reklamace asi neklapne. Možná se mýlím...

To neni chyba Win. Tohle je na 90% bud ryze HW problem, nebo je neco spatne nastavenoi v UEFI (a zpusobuje to selhani HW).Blbe na tom je, ze moznych pricin je fura, takze zejmena u laptopu je to mnohdy orisek i pro odbornika (at uz v servisu, nebo pro amatera).Naopak dobre je, ze nekdy to zpusobuje jen spatny ovladac. Jen byva nekdy trosku problem s hledanim tojho, ktery to zpusobuje.

Mimochodem, zkoušel jsem příkaz Explorer.exe a píše to, že tento příkaz to nezná

Je to způsobené aktualizací W10. Přeinstaluj to. Na reklamaci zapomeň, ta se vztahuje pouze na závady HW, tj. na přístroj jako takový. Byl bys zbytečně měsíc bez notesu a ještě by ses zesměšnil... Pokud chceš zkontrolovat HW, nabootuj UBCD a proveď testy. Laicky to můžeš vyzkoušet nabootováním linuxu z flešky.

Děkuji za ochotu, ale toto řešení je pro mě k ničemu, protože se do systému vůbec nepřihlásim

-test disku-test paměti-bod obnovy před aktuualizací toho ovladače který to pravděpodobně způsobuje pokud to je chyba software

Děkuji za reakce. Mohl by mi prosím někdo napsat postup přeinstalace win (i když na nic nereagují). Jo a bez ztráty dat to asi nepůjde že?

Tento postup jsem zkusil a nefunguje. Jsem opravdu v koncích. Jediné co funguje je dodsat se do BIOSU. Ale nevim jestli to je k něčemu.

To nevadí, já taky s autem vždycky musel do servisu jelikož o tom nic nevím. .. udělej to taky tak.

Proč by to nemělo jít bez změny dat, reinstalace win zachová všechny soubory na disku pokud ho ten člověk nenechá přeformátovat nebo nepředělá oddíly. Vše mimo systémové složky zůstane nedotčeno, obsah starých systémových složek se přemístí do složky Windows.oldTohle už funguje ve win dlouho