» Poradna » Windows (a jiné OS)

WIN 10 je PROBLEM som snáď jediný?

Odkedy mám WIN10 na dvoch úplne rovnakých herných PC čo mám doma, tak na každom sú náhodné problémy buď rovnakého typu, alebo rozdielne problémy. Napríklad: Windows nabehne, ale nazepne sa ochrana systému a ani kaspersky samozrejme táto chyba je len výnimočná ale je! Alebo systém nabehne a wifi nenačíta internet preto musím niekedy dať vyriešiť problém a po procese mi napíše, že problém je vyriešený, "vychozí brána není dostupná: vyřešeno" samozrejme tento problém je len zriedka nie vždy čo je veľmi zaujímavé. Alebo pripojím externý HDD a nezobrazí mi v systéme disky, tak ho musím odpojiť a pripojiť druhý krát a až potom je to OK. Alebo niekedy keď použijem Microsoft Edge tak sa totálne zasekne, alebo úplne spadne. Alebo systém nabehne, ale myš sa nezobrazí musím ju vytiahnuť z USB a znova zapojiť. Alebo všetky ikony čo mám na ploche sa mi nahromadia na jednu kopu čo ma dosť naserie. Alebo zapnem hru a seká mi pretože win 10 využíva disk na 100% atď atď. Úprimne vám poviem bol som max spokojný s WIN 7 ktorý šlapal úplne bez jediného problému no odkedy som si nainštaloval win 10 stále sa niečo nájde a deje a najhoršie je, že to nerobí vždy ale len veľmi zriedka a nečakane aj po čistej inštalácií windowsu a originál ovládačoch. Proste je to len náhodné správanie čomu nechápem. Niekoľko dní ide PC bez problému a naraz boom náhodná chyba a potom ide zase bez problému a znova boom iná chyba atď atď. Najradšej by som používal Win 7 ale blbý mrkvasoft si zmyslí, že už nebude do budúcna vydavat ochranné aktualizácie!!

Odpovědi na otázku

Hezky pláčeš, jak do KsichtoKnihy! Ale neuvedl jsi jedinou technickou informaci.Netuším, zda je daný hw kompatibilní s utajenou verzí W10, co vše sis nacpal do OS, proč je Tvůj W10 nestabilní, k jakému účelu používáš PC, proč jsi downgradoval ze zcela stabilního W7 SP1 s ukončeným vývojem do W10, který se stále vyvíjí?Jestli chceš pařit supermoderní pecky/DX12, bez W10 se neobejdeš: MS neuvolnil instalaci DX12 do jiných OS.

Kupovali sme dve rovnaké zostavy: CPU:Intel® Core™ i5-4460VGA:Gigabyte GV-N960WF2OC-4GD, NVIDIA GeForce GTX 960, 4GBMONITOR: ASUS VS247HR 24"WMECHANIKA: DVD RW -- ASUS DRW-24F1MT Black BulkD-Link Wireless N 150 High Gain USB AdapterCASE: Zalman case miditower Z3, mATX/ATX, bez zdrojaZDROJ: Corsair zdroj 500W CX Series CX500, 80 PLUS BronzePAMET: 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP HyperX SavageCHLADIC: ArcticCooling CPU Cooler Freezer 7 PRO Rev2HDD: WD10EZEX, 1TB HDD 3,5", 7200RPM, Serial ATA III., 64MB cache, Caviar BlueDOSKA: MSI B85-G41 PC MATE, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATXSYSTEM: WIN 10 x64 PRO

To jsou prehistorické sestavy: chybí systémový SSD.Kdo Ti něco takového prodal? Proč tam nacpal navíc WiFi NIC? Podstatně levnější a spolehlivější je UTP.Přesto i takovéhle nepodařené sestavy by měly být kompatibilní s W10/64 aktuálních verzí => nestabilitu způsobuje nekompatibilní sw, který admin nacpal do OS.

prehistorické??? Ale no tieto zostavy máme rok a pol staré a skladal som ich já osobne a prehistorické nebudú, keď mi všetky hry bežia na high-ultra neskôr plánujem upgrade CPU na i7 7700k a GPU GTX 1070

Omyl.Technicky prehistorická je každá sestava, kde chybí systémový SSD, i kdyby právě teď sjela z výrobní linky.

systémový SSD problémy nevyrieši, pretože ten vyrieši len rýchlosť načítania programov a hier a zatial som taký disk nedával, pretože nie sú spoľahlivé a aktuálny HDD čo mám nie je zlý a jeho rýchlosť mi zatiaľ dostačuje.

No jasně že, vždyť je na první pohled vidět že je to blb, vůbec na něj nereaguj..

cele to vypada na selktivne vypinanie usb portou, ci usporny rezim wifi, ako to mas nastavene v napajani vo windowshttps://s30.postimg.org/lte7qr75t/napajanie.jpg

hdd cachuje, pracuje z datami a zaroven vyuziva disk ako virtualnu pamet, jeden disk nestiha robit vsetky veci naraz , citat aj zapisovat, najlepsie je mat disky dva

Ano staré a slabé a lowendové... ...to jaký máte k tomu vztah nebo že pro vás to byly velké peníze se stavem věcí jic nemění.-BIOS do výchozí nastevení?-memtest s CD\USB mediu Linux ?-test disku?-teploty v BIOSu?-aktuální BIOPS a ovladače \ burn test pod Windows-co čistá instalace?Tohle by jste měl provést vše sám. Pokud to nezládnete servis.

jistě - SSD vyřeší všechno - ale koukám, že existenční problémy neřeší

Asi takhle - před dvěma lety jsem postavil přesně 5 takových sestav (resp velmi podobných, různé značky komponent, i5-4460, GTX960/R290, zdroj 500W, atd ...) všechny mají dnes windows 10 (žádná po upgradu - všechno čistá instalace) a všechny běží bez problému. Takže bych řekl, že problém je mezi židlí a monitorem.Jestli chceš poradit co ti dělá problémy, tak napiš:1) Seznam SW který je aktuálně nainstalován, popř i jeho konfigurace2) Seznam SW který se kdy objevil v těchto strojíchdojdeš k jedné drobnosti:udělej čisté instalace, kašli na backupy a všechno udělej od nuly a nainstaluj si jen to co potřebuješ. Pokud problémy přetrvají je to tím co do toho cpeš. Doporučuji poze a jenom legální SW.

každá nová verze windows s sebou nese vždy dvě věci1. obrovské množství problémů vycházející z nekompatibilit se starším softwarem a ovladači které na předchozí verzi ještě fungovaly bez problémů. S tím souvisí pak nutnost nejen záplatovat systém ale i doufat že svůj software budou rychle záplatovat i všichni ostatní.2. stádo tupých ovcí které zesměšňují každého kdo se ozve s problémem a hlasitě vnucují novou verzi pod různými pseudo argumenty opsanými víceméně z příručky microsoftu "deset nic moc důvodů proč přejít"Správně jsi poznamenal že verze která byla populární a předchází té kterou se microsoft zrovna snaží horečně protlačit na trh je obvykle naprosto bezproblémová a odladěná, počítá s ní z pravidla i veškerý nově vznikající software a starší software s ní také nemá problémy, je to tedy obvykle ta nejpohodlnější cesta. V této chvíli jsou v této pozici windows 7.Microsoft nové verze vždy tlačí silou takže počítej i s argumenty typu "microsoft něco odmítá vydat pro starší verzi windows" ale obvykle je to tak, že kdyby na tom záleželo vydal by to i pro starší verzi, ale pokud je to jen marketingové lákadlo bez velkého funkčního přínosu pak to používá jako formu nátlaku.

Sedmičku (lehký refresh Vist) bych rozhodně nedoporučoval, když už tak W8.1. Vždy když nastoupil nový systém tak se maximálně doporučila předchozí verze, tohle zneviditelňování 8.1 nechápu, je to jako v době Vista SP2 doporučovat Windows 2000.

Win 8.1 se opomíjejí zcela oprávněně. Stejně jako onehdy Vista nebo ještě před tím Win ME. Kdyby byly 8.1 tak svělý OS, proč by MS honemhonem všem dával zadarmo update na Win 10?

jednoduše - prvotní Osmičky si pokazily pověst díky hloupému rozhodnutí nacpat jako primární rozhraní tabletové Metro. A to se snimi táhlo ikdyž je opravili v 8.1. A ten upgrade zdarma byl mířen hlavně na Sedmy, MS nechtěl nechat situaci zajít tak daleko jako v době XP.

To DDR0 ..se mi zdá, že moooc filosofuješ.. Win 8 ..nebo Win 8.1 = stejná žumpa.. To už raději Win 7 .. nebo Win 10 Win 7 budou v pohodě oficiálně sloužit do začátku r. 2020 .. a mnozí si je ponechají ještě nějakou tu dobu dále obdobně tak, jak si mnozí ještě dnes stále hýčkají XPéčka..

to není filozofování ale praktická zkušenost. 7 jsou líné lemry, je vidět že je to jen Vista SP3. 8 používám pravidelně od vydání povýšení na 8.1 a je to podle mě zatím nejsvižnější, nejstabilnější a nejméně otravující systém co kdy MS vydal. A hlavně není třeba na každou pitomost ovladač.

používam win 10 od prvých insider verzií na viacerých konfiguráciách. dokonca aj na nepodporovanom ThinkPade T60. so žiadnym spomínaným problémom som sa nestretol. ak nefungovali zariadenia, bol vadný kábel, alebo elektronika to už mala za sebou.PROBLÉM je medzi stoličkou a monitorom.

Tak tomu neverím. Nie som nejaké trdlo čo nevie čo robí zložil som už v živote X zostáv a vždy nejaký problém vyriešil, ale z príchodom win 10 sú problémy náhodné a výnimočné.

* s príchodom

Vrať se na W7. Nevím co řešíš.....

Mám Win10 v práci i doma, pravidelně updatuji, tudíž přecházím na nejnovější verze. Taktéž kolegové v práci (co vím, asi 10). Nikdo z nás nemá problémy, co popisuješ, jseš opravdu výjimka.

keď sú náhodné a výnimočné tak to nebude systémom, ale iným vadným komponentom. ak by za to mohol systém, chovalo by sa to rovnako pri každom jednom užívateľovi

tak tomu ver, ja som tiez nemal ziadne taketo problemy a mam w10 uz dost dlho, vetsinou treba kazdy system po instalacii ponastavovat podla svojich potrieb, a potom to uz slape bez problemou, skor by som odporucal nepouzivat antivir tretych stran, a ani nelegalny softvare, filmy a serialy uz dnes ficia aj online a hry su uz tak lacne v roznych akciach

Nějaká zkrácena verze by nebyla? Nebo to alespoň nějak úhledně sepiš do odstavců. Nebo popiš problémy jednoho a druhé PC zvlášť. Tuhle esej odmítám číst.

v prvé řadě bych poradil důkladně otestovat stabilitu hw, takové věci se nejvíc dějí když je něco s operační pamětí. A nebo může být problém v tom že systém byl upgradovaný, čistá instalace je rozhodně lepší postup.

Mám Windows 10 na několika počítačích. Ze zmiňovaných problémů jsem zaznamenal pouze jeden. Občas Windows 10 nenastartují. Skončí někde v černé obrazovce během startu vynucené vypnutí a zapnutí to řeší. Pak jsem měl problém s touchpadem na jednom starším Lenovu, protože ovladač od MS prostě nefungoval. Jinak spokojenost, výkon vyšší než u Windows 7 na nových i starých zařízeních. Stabilita bezproblémová. A i když bych si netroufl říct, že PC bez SSD disku je automaticky zastaralé, tak práce s PC, které má SSD, je výrazně příjemnější a můžu doporučit. Zkuste změřit, jestli se vám někde něco nepřehřívá.

treba obcas vitiahnut a naspet zasunut pri vypnutom pc kable z HDD, uz som sa s tym stretol, spoje na kabli obcas mozu strajkovat ak s tym mesiace ci roky nehybes

Rozhodne nie si jediný. Ja som si skladal počítač vlani (10/16) s procesorom skylake.Windows 7 pro, funguje bez problémovWindows 8.1 pro, funguje bez problémovLinux mint, funguje bez problénovWindows 10 pro, s tými istými problémami ako máš ty. Na verzii nezáleží.Každý systém je na samostatnom SSD disku. Všetky ovládače sú originál zo stránky výrobcu základnej dosky.Všetko inštalované na legacy-mbr.Tak tiež nechápem prečo štrajkuje len win 10.

ještě mě napadlo, vypni optimalizaci jednotek, systém totiž náhodně zkouší defragmentovat.A jedna podstatná věc - W10 mají jednu neblahou vlastnost se kterou ne moc zkušený uživatel vůbec nepočítá - hybridní vypínání - když se dá klasicky pc vypnout tak stále zůstává v platnosti předposlední nastavení (systém se fakticky nevypne ale uspí pro rychlejší nový start). Takže je ideální si vše nastavit jak je potřeba a pak místo vypnutí restartovat. Systém si tím to nastavení uloží jako aktuální a to staré smaže. A až po této proceduře pc normálně vypnout.

je to pakárna, ale je to tak - mě pořád na starším stroji W10 přehazovaly zvukový výstup na sluchátka - nastavil jsem, vše hrálo, ale po vypnutí a následovném zapnutí zvukový výstup opět směrován na sluchátka. Pomohlo až nastavení na správnou konfiguraci a restart. Po dalším nabootování už systém pracoval korektně.

X zostav poskladaných a nič nefunguje,Glan mat a kupit 150 Wlan super ,tebe by som dal skladat lego ......