» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 instalace na SSD

Zdravím,mám notebook a na něm SSHD s win 10 a nově koupené SSD. Na SSD bych chtěl nainstalovat OS a to SSHD bych chtěl wipnout tak aby na něm nebylo nic. Plánuji to udělat takto:1. Zapojím SSD, 2. Stáhnu si na flash disk Win 10 instalaci, 3. Přes BIOS odpojím SATA port (tak abych dočasně odpojil SSHD a OS se tak nainstaloval jen na SSD), 4. Nainstaluji Win 10 na SSD, 5. V BIOSU nastavím SATA port na AUTO a nastavím jako primární boot z SSD, 6. Zapnu notebook a naformátuji HDD tudíž se zbavím předinstalovaného bloatwaru a OS budu mít čiště jen na SSDZajímá mě jestli je takovýto postup správný a stoprocentní. Hlavně jestli to HDD stačí takto odpojit přes BIOS nebo je to třeba udělat manuálně.Díky za rady a tipy.

Odpovědi na otázku

Postup je správný SSHD disk stačí odpojit přes BIOS. Pozn. - před formátováním SSHD disku je dobré si z něho zazálohovat důležitá uživatelská data.

Na nové Windows 10 je třeba ještě doinstalovat ovladače pro tvůj hardware (jsou na přiloženém DVD k počítači od jeho výrobce nebo na webu výrobce).

...nebo přes Windows update

Postup je neúplný: v biosu doporučuji ještě před instalací Windows přepnout SATA řadič do režimu AHCI, jenom tak využiješ rychlost SSD naplno.