» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 Insader Preview product key

Ahoj, na různých webech je informace, že zapojením do Win10 Insider Preview programu lze získat licenci Win10 zdarma ...Jak to ale udělat na novém PC, kde žádný Win nebyl/není? Protože k aktivaci je potřeba platný Win10 product key ...To že na netu lze najít různé klíče je hezký, ale to bych si mohl rovnou instalovat plné Windows na "pirátský klíč" ...Čekal jsem, že v rámci programu Win10 Insader Preview lze získat klíč přímo ... Nebo alespoň klíč, který bude uveden někde na oficiálních MS stránkách ... dík Petr

Odpovědi na otázku

K insider programu se dá přihlásit přímo z windows, takže žádný klíč dle mě netřeba, k instalaci win ani k jejich provozu (omezenému) není klíč také potřeba.

Nebola toto pravda do 29.7.2015? Keby si mal pravdu Ty, W10 by defakto boli zdarma len za cenu menej odladenných buildov a skoro nikto by Win kupovať nemusel

Při instalaci Windows jde zadávání klíče přeskočit, windows nějakou dobu budou fungovat a v té době se zkus do Insidder programu zapojit.

dík za reakci ... zkusím přeskočit zadání klíče, uvidím co se pak stane po zapojení do programu ...

Asi blbě chápeš jak to funguje nebo fungovalo. Funguje a fungovalo to tak, že nainstaluješ Insider build s generickým retail nebo oem klíčem ( = přeskočíš zadávání klíče při instalaci), insider se automaticky z generickým klíčem zaktivuje a na základě něho bude vygenerovaná po upgrade třeba na další build nebo finální build digitální licence. Aktuálně toto myslím stále funguje u edice ProW na základě insider buildů 16281 nebo 16278 (a pár dalších kolem těch čísel). To, že to stále funguje tu před nedávnem psal Hloupej Honza.

Ještě dodám, že není potřeba být ani v insider kanále nebo v insideru, zaktivuje se to stejně.

dík za reakci ...zatím jsem to nezkoušel ... vycházel jsem z informace na webu MS, když jsem se do programu přihlásil, abych si mohl stáhnout ISO 18343:Windows Insider Preview Activation You will need to install the Windows 10 Insider Preview build on a device that has been previously activated with Windows 10 or with a Windows 10 product key.

No a co nechápeš na tom, co tam je napsané? Je tam napsané to, že abys aktivoval insider build tak potřebuješ digitální licenci nebo klíč od normální licence. Ani jedno nejspíš nemáš. Současné insider buildy negenerují aktivaci na základě které se vygeneruje digitální licence, platilo to pro pro edice home a pro pro buildy někdy před 4 lety. A snad jediné, co se dnes automaticky aktivuje a lze získat digitální licenci jsou ty buildy, které jsem uvedl, a na základě nich jde zaktivovat edici prow.

Insider verze ma vetsinou trvanlivost mesic, treba nainstalujes dnes a licence bude platna do 16.5.2019. Pro prodlouzeni licence musis nainstalovat novou Insider verzii, vychadzi min jednou za tyden. Jinak 10 se da pouzivat i bez aktivace, jenom nebudes moct zmenit obrazek uctu, plochy a bude prudit, ze treba aktivovat.