» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 Home - "násilná" deaktivace aktualizací

Hezký večer,potřeboval bych se prosím poradit, zda je možné nějakým neofiko scriptem nebo nástrojem (pokud možno alespoň trochu důvěryhodným) kompletně "odstřelit" Windows Update v nainstalovaném operačním systému Windows 10 Home (ver 1803/build 17134.407). Slovem kompletně myslím tak, aby už systém nebyl schopen si komponenty služby Windows Update natáhnout zpátky a nenabízel další aktualizace, ale jinak dál bez problémů fungoval.Ptám se proto, že mi už došla trpělivost s automatickými restarty po aktualizacích, kdy se na chvíli vzdálím od zamknutého počítače. Jasně je to moje blbost, že jsem si rozepsanou práci neuložil, ale stalo se, přišel jsem o ní. Rád bych však do budoucna podobným situacím předešel, tyhle nečekané restarty je jedna z mála věcí, které mě na desítkách fakt štvou.Mockrát díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Používám dlouho a funguje bezchybně. A je i v češtině. Samozřejmě, znovu zapnout Windows, je bezproblémové(ještě se mi nestalo, že by mi to ten program tak rozbil, že by Windows Update nešel zapnout).

Díky moc, určitě vyzkouším.

nechapu, mne se system vzdy zepta, jestli chci restartovat hned ci az pozdejc, dokonce si to muzes nastavit aby te system pred restartem upozornil, je to v nastavenych updatu, updaty jsou jednou tydne, myslim v utery, lidi jsou lini naucit se poznat svuj system a pak nadavaji na windowsy

Mě to taky jednou překvapilo.S nějakou aktualizací se mi propašoval do systému čas aktivního používání(nastavilo ho to od 08:00 do 17:00) a protože restart další aktualizace byl někdy večer,tak jsem se vrátil z vany a sledoval nápis o probíhající aktualizaci Systém se nejspíš zeptal na restart ale já byl v tu dobu ve vaně

Díky za tip, trochu jsem to pošteloval, tak uvidíme zda to bude mít nějaký efekt a neobnoví se to zase po čase na defaultní hodnoty.

To co chceš je nesmysl. Windows 10 Home to mají tak nastavené. Nemáš jistotu že to nějaká jiná aktualizace nezruší.Osobně si myslím, že mnohem jednodušší je naučit si své vlastní práce vážit, a ukládat. Ev. to můžeš povýšit na vyšší level a i zálohovat.

Řádně si nastavit čas aktivního používání nebo ještě lépe připojení nastavit jako účtované podle objemu dat, pak se aktualizace ani nestáhnou a stažení, instalaci a následný restart si uděláš podle toho, jak ti to bude vyhovovat.

Díky.

Vyzkousej O&O Shutup10. Ma hodne upravitelnych nastaveni.

Nejnovější a nejúčinnější metoda je tato http://greatis.com/blog/stopupdates10Protože běží jako služba na pozadí a monitoruje/likviduje v reálném čase veškeré pokusy MS o znovuzapnutí Windows Update.