» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 Čistá instalace DVD nebo USB Disk?

Mám dotaz jak si udělat instalační jednotku Win 10, vím kde stáhnout instalační soubor už ho i mám, a jak pak nainstalovat samotný systém to vím také ale nevím jak třeba udělat instalační DVD Win 10 to mam dát CD do CD-ROM a pak jak spustím program tak si vyberu jenom to CD ? A nebo je nato třeba nějaký program ? A další věc, jak je to z USB Disk ? USB Disk musí mít minimálně 4GB to vím ale když na tom USB Disku mám 32GB můžu tam mít i např. filmy fotky atd. nebo to musí být čistý USB Disk ? Děkuji všem za rady.

Odpovědi na otázku

USB disk musí být prázdný. Udělat to můžeš podle tohoto návodu.http://web.tobynet.cz/obsah/reinstall/usb.phpDVD můžeš vypálit jako obraz disku přes Nero, Ashampoo apod.

USB disk samozřejmě prázdný být nemusí, to je nesmysl ...

Jsi měkký toto napsat pod každý nesmysl v poradně A to víš, že Nations112 neví ani co to je SLIC?

Tak ... těch příležitostí kdy to napsat moc není, protože tahle blbost se vyskytne málokdy A co se SLIC týče, třeba já vím co je, ale doteď jsem nepochopil kdy, ale hlavně proč toho využít, vživotě jsem to nepotřeboval. Potřeboval jsem někam nainstalovat operák, tak jsem ho tam prostě normálně nainstaloval, zaktivoval a zprovoznil ...

Jsem rád, že se bavíš. Těmto věcem jsem se nikdy nevěnoval, protože sem to nikdy nepoužil a snad ani nesetkal. Doteď ani nechápu, jak to funguje, ale to nechme stranou :D Při tvorbě instalační USB flashky jsem vždycky formátoval, protože často bylo USB v jiném formátu než potřebuji, nebo mě program nepustil bez formátování dál A rufus třeba formátuje.

Super, takže jinými slovy už netrváš na tom že flashka musí být prázná, protože víš, že (třeba) Rufus si ji "vyprázdní" sám, když mu to poručíš Ale ono to může být ještě úplně jinak třeba. Může to být tak že na flash disku můžeš mít třeba pět oddílů s různým souborovým systémem, přesto z ní půjde vyrobit bootovatelné medium a čoveče, Rufus tam čtyři z pěti oddílů nechá naprosto netknuté ... to jsou věci

Čistá teória. Pod Windows na fleške nespravíš oddiely, jedine pod Linux alebo použiť SW od tretích výrobcov. Ostatne, fleš je spotrebný šmejd a na takého experimentovanie s jeho delením (aj s rôznymi alokačnými tabuľkami) môže akurát zle doplatiť. Ako som písal dole, klasika, Rufus, formát, boot s inštalačkou systému a následne si môže do novej zložky cpať svoje dáta a súbory až do zaplnenia kapacity flešky. Stále zostane fleška bootovacia.

To není čistá teorie, ale naprosto běžná praxe, Nebudu sebou tahat mrtě haraburdí, když můžu mít jednu flashku s deseti instalačkama, kdy při bootování jen vyberu co chci instalovat a na zbývajících oddílech mám uloženo všechno od ovladačů až po instalačky ostatního software. Že to neumí Windows je jedna věc, ty toho neumí spoustu a hlavně o tom nebyla řeč, řeč byla o tom že flashdisk musí být prázdný ... prostě nemusí

Ale jemu sa nejedná o multiboot na jednej fleške, to je normálna a bežná vec.Pacient sa pýta, či na pôvodnej fleške nepríde o dáta ak spraví boot médium. Samozrejme, že o tieto svoje dáta formátovaním a vytovrením zavádzača príde. Potom si môže znovu nacpať na disk k inštalačke čo chce.

Ale mi je jedno kdo se na co ptá, já na původní dotaz vůbec nereagoval, nemá to smysl, protože tahle sláma tady byla vymlácena už milionkrát, já celou dobu reaguju na blábol, že flashka musí být prázdná a tvrdím že nemusí a sekundárně na to co jsi tady napsal Ty o nějakých experimentech a neschopnostech Windows a taky tvrdím že je to blábol ... A když už jsme u toho dotazu, tak ten člověk se ptá, mimo jiné, zda-li " když na tom USB Disku mám 32GB můžu tam mít i např. filmy fotky atd. nebo to musí být čistý USB Disk ?" a já znovu navzdory tomu co píšeš Ty odpovídám že může a dokonce jsem už i napsal jak to udělat, tak co tady pořád chceš rozporovat?

A kde máš napsané, že se musí flaška formátovat?Já teda nevím, ale podle mě, i když je na flašce jen jeden oddíl a jsou tam data, tak tam jde dát instalačka windows bez toho, aniž by se ta flaška musela formátovat a cokoliv s těma datama dělat, přitom ty windows budou normálně bootovat.

Moc mudruješ. Záleží, akú alokačnú tabuľku používa na USB s dátami.Napríklad jednoduchý SW zn.: Rufus, vždy naformátuje pod Windows flešku. Maže ju bez milosti. Pod Linuxom alebo pod týmto xindlom; Universal-USB-Installer-1.9.6.2 sa dá vytvoriť bootovacia fleška aj so zachovanými dátami pokiaľ je na nej dostatok voľného miesta na rozbalenie dát s ISO W10. Nebudeme rozpitvávať tie veci nad ktorými si beztak dotyčný hlavu poláme lebo je rád, že dokáže vytvoriť aspoň základné veci na USB. Detto, čo ide s fleškou, sa dá vyrobiť aj s prepisovacím DVD/R-RW. Rozdelením a uzatvorením stôp.

No a proč jako na to brát Rufus, když to jde udělat i přímo s nástroji Microsoftu?Takže se formátovat NEMUSÍ.A NEMUSÍ a NEMUSÍ.Eště něco?

To už je tady vyloženě slovíčkaření. Těžce pochybuju, že někdo bude mít na 8-32gb flashce udělané oddíly. Takže tady jde vyloženě jen o to jak mě do*ebat a hledal cesty jak to udělat. Takže ve výsledku stejně 99% lidí to USB zformátuje, protože oddíly nemá, dělat je ani nebude a hlavně většina lidí k tomu použije USB, kde nic nemá nebo to zalohuje. A dělat instlalační oddíl na externím HDD, to už jiny lvl :D

No je pravda že 8GB flash disk bude dneska na oddíly dělit jenom trouba, to není flashka, to je průměrná RAMka, já jsem měl namysli FLASH disk, tedy 64GB a výše a tam se vytváří oddíly naprosto běžně (první bootovatelný, druhý třeba Secure partition, ale to nevíš co je, neřeš ...) Mno ... a 99% lidí nic formátovat nebude, prostě se podívá co na flashce má a pak za sebe všechno nechá udělat ten konkrétní program, třeba ten Rufus ... 99% lidí totiž nemá ani ahnung o tom co se s flaskou děje při vytváření bootovatelného media, ale to Tobě snad vykládat nemusím ...

Formátovat se ale nemusí ani s jedním oddílem s daty.Nebo mi něco uniká?

No to samozřejmě že ne, ale to je prvotní problém který nepochopil, druhou věc kterou nepobral je možnost mít na flashce více oddílů. Prostě mu to vysvětluju v jednom zátahu, protože kdybych to měl kouskovat, tak by v tom měl mazut už úplně

Mimochodem který build Windows 10 je aktuální dneska? A které číslo tomu nakonec přifaříš, doufám že to 00001

Šak aktuální číslo kandidáta tam je, za chvilku tam dám odkaz na aktuální rychlý build (aio 64bit core/pro/entr).

Ty fakt vyrábíš obden nové AIO?

Ne. A i kdyby ano, tak je to jen klik na cmd tak proč se tak divíš?Už jsem tam dal odkaz, je to jen instalačka aktuálního insideru 14385 z rychlého kanálu a edicemi core/pro/entr.

W10 na CD nedáš. Keďže stiahnuté máš, v napr. Ashampoo klikneš na Napáliť obraz disku/napáliť DVD z obrazu disku, nájdeš ISO a vypáliš. Alebo nahoď ISO na USB cez rufus. Ak máš dobrý USB kľuč, pôjde možno aj 30 MB/s, DVD asi okolo 10 MB/s. Disk sa zvykne formátovať (data si daj bokom a po nahodení Win na USB kľuč vráť)

Rufus 2.9Najprv musíš vyrobiť zavádzací sektor (boot) na externom nosiči, teda na USB disku alebo fleške. Tým pádom sa naformátuje nosič a prídeš od dáta.Ale, p vytvorení finálnej inštalačky môžeš do voľného miesta nacpať svoje dáta. USB nosič zostane stále bootovací s inštalačkou W10. Radšej si vyrob DVD z ISO nejakým SW - paličom (Nero a spol.)

DVD je pomalšie o viac než 50 MB/s a to nepíšem o odozve/seek

Si presvedčený, že bude z DVD preinštalovávať W10 trikrát denne?W10 sa inštaluje po rozbalení ISO priamo v gr.prostredí Windows, ako malina.

FUJ instalace systému z grafického prostředí jiného spuštěného systému...

Vzdyt od W7 je moznost vypalit ISO primo v systemu -> prava mys na tom ISO a Nastroj systemu WIndows pro vypalovani. Proc zase Nero, Ashampoo a jine..?

Veď rovno stiahni od Microsoft nástroj na sťahovanie Windows 10 a cez to urob USB disk cez ten nástroj.

Nástroj máš přímo od MS:http://go.microsoft.com/fwlink/Stáhne ISO a udělá ti z něj flashku. Stačí umět číst a klikat na "další".

To už snad není ani možný.Vono toho bylo napsáno málo,nebo co?

No jak vidíš tak bylo A bude hůř, teď to teprve začne nabírat obrátky

http://www.zive.cz/clanky/jak-nainstalovat-w... ISO vypalis timto http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/... maka i pod win 10 mam to vyskousene a tohle je super kdo byl zvykli na klasickej start.Mam to instalovane a super. http://www.howtogeek.com/223728/bring-the-windows-...