» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 a HWIDGen

Ahojte,mám tu nejaký nástroj HWIDGen a obsahuje v sebe permanentnú aktiváciu.Čo to znamená? Overí to s Microsoft serverami a zaktivuje? Ako to funguje?

Odpovědi na otázku

Na to musíš přijít sám tady se warez neřeší.https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home...

Aký warez? Veď sa to vraj overí priamo s Microsoft aktivačnými serverami.

To ano ale máš licenční štítek, doklad? Nemáš! Warez!

Licenčný štítok nemá ani nový kúpený notebook, iba obyčajnú lesknúcu nálepku loga Windows. Tam nemám ako preukázať legálnosť OS.

U ntbku je licence uložená v biosu a tudíž dopátrat jde.

Predstav si, že aj BIOS sa dá modnuť. Čo potom?

Alebo opýtaj sa MS, prečo nerieši key-e na Ebay, AliE a pod. za 5€

HWIDGen je naskriptován v autohotkey takže si jej můžeš dekompilovat. V res obsahuje další soubory jako originální nebo upravený gatherosstate, slc.dll atd. Je to ale zbytečný moloch. Na vygenerování digitální licence ti stačí originální gatherosstate (z instalačky Windows 10 nebo z ADK (ten je rychlejší)) a speciální slc.dll. Princip Windows 10 obsahuje postup pro přenesení aktivace, což se používá například při upgradu, ale jde použít bez upgradu, jde o to, že se pomocí gatherosstate vygeteruje xml se "zálohou aktivace" a ten xml se pak aplikuje (např. automaticky když se vloží do určité cesty nebo manuálně pomocí clipup (přítomen v systému). Pokud je aplikován xml s oem/retail licencováním tak se automaticky generuje digitální licence.Toho všeho jde zneužít jednoduchým způsobem, gatherosstate ke zjištění informací ze systému používá slc.dll, běžně systémovou, jenže funkce slc.dll jsou popsané a známé, pokud je použita přiložená slc.dll, která posílá info o tom, že systém je aktivován (i když není), tak gatherosstate vygeneruje validní xml a Windows na základě toho xml vygeneruje digitální licenci.Stačí tak?

Wow, ďakujem za info pán Krakatoa. Super popis.

Ale legální to není.

Bez licence to legální není. Ale dá se to legálně použít třeba v případě, kdy z nějakého důvodu nejde provést aktivace normální cestou.