» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10- problém se zástupci na ploše

Dobrý den, prosím mám tento problém. Zástupci na ploše v mém OS což je Win 10 pro 64 bit se chovají najednou z ničeho nic velmi divně. Chvíli se tváří jako zástupci a chvíli ne. Ikona zástupce má vždy vlevo dole šipku. Tady najednou z ničeho nic ona šipka zmizí a pak se zase objeví. Když dám aktualizovat plochu objeví se hned. Test na viry a malware negativní. Win mají normální licenci, nejsou cracklé. Poslední instalace žádná. Nerozumím tomu. Jde zase o nějakou kravinu od Microsoftu nebo je někde skutečně problém? Předem díky.

Odpovědi na otázku

Ahoj, nemas nahodou, zapnute zalohovani plochy pres Google Drive nebo One Drive? Me to delalo zalohovani pres Google Drive, po vypnuti zalohovani, je vse OK.

Zdravím, One drive vypnutý, ale kde se vypne Google drive? Tím spíš, že mám podezření, že to začlo po posledních aktualizacích. Díky.

Ještě dodám , že občas se u ikony objeví zelené políčko s bílým zatržítkem, jindy křížek. Jestli to opravdu není nějaký virus, protože PC se jinak chová normálně, tak kde tuhle zpropadenou chujovinu vypnout. Předem díky.

Náhodně jsem narazil na toto téma, které bylo nadhozeno již před 4 lety a problém přesto do dneška ještě není vyřešen. (?!)Mám za to, že tento problém je způsobeno nějakým "nepolapitelným" virem, který je asi zakomponován do nějaké poslední aktualizace Windows 10 Profesional x64 (ano, pořád ještě používám "desítky"). Mně to totiž - ode dneška tj. 19.01.2024 - dělá s těmi zástupci na ploše to stejné co píše Luckyboy... Prošel jsem PC se 2 různými antiviry - sice něco to našlo, ale nebylo to ono, protože problém přetrvává i poté.