» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 - Problém s přístupem.

Zdravím, mám vážné potíže s přístupem do mé zvolené složky na disku D. Složku jsem pojmenoval: Program files (D) a instaluji do ni veškeré aplikace a hry. (Systémový disk je SSD s malou kapacitou)Po nějaké době jsem zjistil, že nemám plné řízení nad touto složkou. Pro odstranění či jen přejmenování složky musím mít oprávnění správce. Myslel jsem, že to jednoduše obejdu - vlastnosti -> zabezpečení -> users -> zvolím si přístupy a tím to končí. Ale bohužel to nelze, nikam mě to nepustí. Zkoušel jsem i návod zde, ale stejný problém mám i jako administrátor. https://wintip.cz/565-jak-zapnout-ucet-admi... Takže nevím... Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jedná se o systém Win 10 Home a stáří počítače je cca 5 měsíců... Včera test od Avastu po restartu, dále celkový test, projeto i Spybot - Search & Destroy a CCleanerem, bohužel také beze změny... Nevíte kde je problém? Je to podle mě něco vážnějšího když to nedokážu obejít ani jako administrátor. Předem díky za reakce a pomoc.

Odpovědi na otázku

Víme:"Včera test od Avastu po restartu, dále celkový test, projeto i Spybot - Search & Destroy a CCleanerem."Zásadní slova Avast, CCleaner. Ten systém je pravděpodobně tímto skvělým SW už rozjebán.

Ccleaner neodobera ani nemeni nastavenie zabezpecenia zlozky.

Ne, ale kdoví co v tom systému roz*ebal.

A kdo je vlastníkem té složky?

Instalovaný SW obvykle spravuje interní komponenta Windows, takže k té složce (resp. obsahu) uživatel ani správce nemá plný přístup.Jinak přemístění programů se dělá přímo v Nastavení, Úložiště a není důvod s obsahem manipulovat jinak, než přes Nastavení.

 |   |  ChromeOS Chrome 60.0.3112.114

Nainštaluj si do kontextového menu "take ownership", preberieš tak vlastníctvo nad zložkou.https://www.sordum.org/7615/easy-context-menu-v1-6/alebohttps://www.rizonesoft.com/downloads/ownership/

Nějak mi tyto aplikace nepomohli, napadlo mě ale zkusit jiný antivir - z toho důvodu jsem avast odinstaloval a světe div se, celá složka s cca 90GB prostě zmizela... A s tím i aplikace atd... Takže byl problém v Avastu... Nechápu to, nikdy jsem s ním neměl problém.

Ještě tak umět ty Antiviry nastavit, to by bylo něco !

Já jsem ho měl nastaven dobře, ale bylo to free...