» Poradna » Windows (a jiné OS)

WIN 10 - po změně vlastníka oddílů disku nenabíhá systém

Dobrý den,reinstaloval jsem PC, vše ok. Následně mí nešlo upravovat data na disku, tak jsem na oddílu určenýho pro data převzal vlastnictví. Vše ok.Bohužel pak jsem udělal kardinální omyl a totéž udělal i s oddílem, kde je nainstalován Windows. Následně mi zmizela lišta START a funkce WIN nebylo možno ovládat. Tak jsem udělal tvrdý restart a WINDOWS nadále nenabíhá. Po startovním logu se oběví "loading kolečko" a na tom to i končí. Dál se nic nejede.Spustil jsem opravu z bootovacího USB, nepomohlo. Bod obnovy nemám. Je to čerstvá instalace. Mám tam důležitá data, nechce se mi zase vytahovat disk a někam ho napojovat. Nebo budu muset?Co s tím do řiti?Děkuji za odpovědi.O.S.

Odpovědi na otázku

je-li to čerstvá instalace, tak znovu a nesahat na vlastnictví systémového oddílu. Za chvíli to máš hotovo. A obecně - není žádný důvod měnit vlastníka na úrovni oddílu, nech to tak, jak to je po instalaci.

nešlo mi s tím nic dělat.. nevím jak se to stalo. Žádný zápis ani změny. Tak to mi bylo asi dost na hovno takový kompl.

a teď je ti k čemu? Když SYSTEM nemá správná oprávnění k systémovému oddílu, nevede to k ničemu dobrému, to vidíš sám. Nainstaluj to znova...

Když nechceš demontovat disk tak nabootuj instalační CD do příkazového řádku, nebo Live linux, nebo WinPE (jestli nemáš UEFI tak na Hiren's Boot CD jsou XPčka) a data přesuň na datový oddíl (jestli tam už nejsou).Spusť znovu instalaci, smaž systémový a boot oddíl do volného místa znova nainstaluj systém. Pak převezmi vlastnictví datového oddílu a na systémový už nesahej.

Děkuji za odpověď k věci.Já debil si neuvědomil, že přesně pro tyto případy jsem si právě udělal dva oddíly. Takže už normálně instaluju na sys. oddíl. Takže moje panika byla zbytečná a omlouvám se, že jsem zbytečně psal.Ale o tomhle způsobu jsem nevěděl, takže dík.