» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 - krátká pauza systému - zahlcení SSD disku na 100% při práci s Google Ch

Zdravím,po předvčerejší aktualizaci win 10 (dřív jsem to nepozoroval) se mi při koukání na video v Chromu (je jedno, jestli youtube, nebo jiný zdroj) stává to, že se video načítá, systém cca 5-10 vteřin nereaguje na nic, kurzor je "čekací kolečko".Podle správce úloh je vytížený systémový disk (SSD Kingston 240 Gb. cca 150 volných) na 100% výkonu, přičemž ale v úlohách je požadavek na zápis třeba jen 0,1 kb/s.Uteče nějaká doba, vytížení opadne, vše je OK .... buď do načtení dalšího videa, nebo přeskočení času.Disk je podle SMART v pohodě ... defrag vypnutý ... už mě nějak nenapadá co s tím.Neví někdo?

Odpovědi na otázku

Skôr niečo so sieťou, alebo antivirom, OS čaká na stiahnutie, alebo preskenovanie súbor a až potom ho spustí.

Pokud je disk vytížen na 100% logicky musí nějaký proces z něho mohutně číst nebo zapisovat, to snad uznáš i ty.Proto netvrď takové nesmysly, jako že ho nic nevyužívá, protiřečíš sám sobě.Podívej se do Sledování prostředků (Resmon.exe) který proces(y) kam a co čte/zapisuje.

Hlavně do toho nepleť ten drive. Důsledky jsou v tomto případě zcela nezajímavé. Piď se po příčině.

Google, MS, NSA, CIA, FBI a Obama či čtou z disku