» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win 10 - "divné" verze aktualizací

Dobrý den,prosím ví někdo jak to má MS se verzemi aktualizací Win?Předevčírem mi Win 10 Pro 64 bit s v 1803 začali stahovat update s označením:"Aktualizace funkcí na Windows 10, verze 1809 x64 2019-08C"Proč Win nezačali stahovat čistý 1809, ale "nějakou" verzi. Nebo je to normální a nemám řešit co si Win aktualizace stahují a plně tomu důvěřovat?Děkuji za info a mějte se fajn, Jirka

Odpovědi na otázku

Ahoj, Podle mne je to jen jejich nějaké interní označení. Vůbec bych to neřešil.

Možná si ušetříš čas a starosti, když si rovnou stáhneš 1903 a uděláš upgrade "ručně". Pokud tedy úmyslně nejsi o rok pozadu. Jinak, "nějaká" verze či správně build to je vždycky (čím později k tomu dojde, tím je novější a ještě se při instalaci aktualizuje na nejnovější - pokud to nezablokuješ).

Já bych s tím počkal. Mě třeba Windows hlásí, že 1903 je na cestě, ale moje zařízená zatím není kompatibilní. A dělat upgrade, aby pak např. po hodině Windows ohlásil, že zařízení není kompatibilní a nebo hůře, prostě to jen ohlásí chybu a upgrade se ukončí, to je vyhozený čas oknem.https://i.imgur.com/fPtu4dz.png

I me to hlasi. I kdyz pred 2 tydny mi min. mesic nabizel stazeni. Predvcirem po zapnuti stahoval krom k defenderu nejakou aktualizaci ale ze by ji nainstaloval jak jine do te doby ani vidu. Nemam desitky rad ale co už

Já bych radši 1809, přece jen už je vyladěnější než 1903, ale tu mi zase Windows Update nechce nabídnout.

Asi bych se už 1903 nebál. Teď se ženě dokonce vnutila na takový relativně prastarý šrot s AMD procesorem a taky bez problémů. Zajímavé je, že na relativně dosti "nová" pecka s Intelem se nevnucuje, jen upozorňuje, že je k dispozici. Já tomu mrkvosoftu prostě nerozumím ...

Dobrý den,také bych se toho už nebál.Ohledně té připravenosti, na několika noteboocích mi to psalo, když jsem měl připojené externí zařízení (flash disk, externí disk), to MS upozorňuje, protože chce předejít problémům s omylem smazanými daty, když jsem flashdisk odpojil a dal instalaci znovu, tak to normálně prošlo a fungoval jsem.S pozdravem

No ja se stale bojim. Pred kratkou dobou mi ji to nabizel a nahle zdelilo ze moje zarizeni stale nebi pripraveno. Viz vyse odkaz uzivatele Fr.....

Když si provedeš zálohu Windows před upgradem, tak pokud se upgrade nepovede, obnovíš Windows ze zálohy. Sice by Windows, po neúspěšném upgradu, měl Windows obnovit do funkčního stavu, ale jistota je jistota.

A že to píšes zrovna ty 😈, ktery před 190? varujes. No me je to putna notebook s W10 neni muj mam ho po 3 roky jen obcas zapnout aby se nainstalovalo co má. Sedmy byly lepši i Visty s XP

A proč bych to nepsal? Nikomu nebudu držet u hlavy pistoli, aby neupgradoval. Takže je logické, ukázat možnost, jak si ušetřit čas, když se upgrade nepovede a nebo se povede, ale stejně se někdo chce vrátit zpět na předchozí verzi. Obnovení ze zálohy je rychlé a spolehlivé.

Ale houbeles. Já to nainstaloval všude ručně. Bez ohledu na to, jestli to je nebo není kompatibilni. A všude to funguje. Akorât jeden PC odmítal instalovat a že mám počkat, až to vyřešej. Nakonec pomohlo odpojit HDD. Prostě se tomu nelíbilo, že jeden je MBR a druhý GPT. To bych se načekal.

Děkuji za informaci. Mám CPU od Intelu. V době 1809 jsem si aktualizace úmyslně pozastavoval. Nyní, když už je na světě 1903 tak asi není důvod k obavám, ale jen mě zarazilo to označení. Díky mediálnímu krmení paranoiu jsem trochu zapochyboval jestli si Win nezačali stahovat aktualizaci z nějakého pochybného serveru (pokud je to možné). Asi se projdu přírodou a přestanu řešit a nechám aktualizovat. Děkuji a mějte se fajn.

Děkuji všem za konzultace a rady.Mějte se fajn a pohodový víkend.