» Poradna » Web a internet

Wifina - problem

zdravím chcem nastavit wifinku zistil som si v cmd adresu .. dam ju do prehliadača a malo by ma preposlat na web kde sa prilhasim ale vypiše mi K tomuto webu sa nedá pripojiť jedná sa o router tenda

Odpovědi na otázku

A ako sa pripájaš? Ak cez WiFi - tak niektoré routery majú zablokovaný prístup do administrácie cez bezdrôtové pripojenie - použi kábel.Často sa používa 192.168.0.1.......Kto ho vie, či si za IP zistil.

no som cez kábel :) no moja ip vyzerá 10.10.17 tak nejak

Ip ma 4 oddelene cisla. Nemuzes rict tak nejak. Ten dotaz vyznel tak, ze nemas paru co delas a co mas delat. A otazka chcu nadtavit wifinku. Co chces na ni nadtavit? Pokud to jede nehrabej do toho. Navic neni dobre nastavovat wifi pres wifi. Jefine kabelwm.

To je adresa od providera k tebe, pod touto ťa on vidí. Router si vytvára svoju vlastnú sieť. A keď sme už pri tom - provider má asi aj MAC adresu tvojho PC a router má inú MAC adresu.Kábel od PC pripoj na LAN v routeri (žltý), v prehliadači zadaj 192.168.0.1 (to je u Tendry default a meno: admin, heslo: admin) [tu si pozri podľa svojho https://www.cleancss.com/router-default/Tenda/N301 všetky prístupy do administrácie] a mal by si byť v administrácii. Kábel od providera pichni do WAN (modrý).

Pres cmd se k vifince nedostanes, jen k routeru ktery ma wifi. Jinak musis zadat ip adresu brany. Napis ji tady protoze to tve 10.10.x je divne a vypada to ze to neni tve zarizeni a majitel to blokuje. Tak napis typ wifinky.

Pokud je ten router providera, tak se do něj nedostaneš. A jakou adresu jsi v CMD zjistil, není to náhodou adresa tvého PC? :)