» Poradna » Počítačové sítě

Wifi

Dobrý den,
koupil jsem si tento router www.czechcomputer.cz ...
a mám v plánu si udělat doma malinkou wifi síť - PC by bylo z tohoto zařízení zapojeno normál síťovým kabelem, ale na notebok bych použil tu wifi. Zkoušel jsem to udělat, ale dokázal jsem dát internet jen do PC skrze kabel, ale do notebooku NE. Sice mi to na noteboku ukazovalo novou síť airline, připojil jsem se úspěšně, ale nešel internet nic
V návodu se píše je to krok 4 po zapojení kabelů "Na vašich bezdrátových klientech nastavte defaultní SSID airline a kanál na hodnotu 13" Což nevím co po mě chtějí, dále se tam píše krokem 5 "Pokud potřebujete změnit konfiguraci AP, proveďte následující:
-Defaultní IP adresa je 192.168.100:252. Nastavte na vaší síťové kartě IP adresu ve stejném subnetu jako má přístupový bod (i.e. 192.168.100.x)
-Zadejte do internetového prohlížeče 192.168.100.252 ...
A nevím si vůbec rady poraďte prosím, nejsem moc dobrý v kompech, nic mi termíny neříkají, tak bych vás moc rád požádal o pomoc, moc děkuju

Odpovědi na otázku

SSID: (Service Set Identifier) je identifikátor bezdrátové sítě. Jedná se vlastně o název sítě (v tvém případě Airline). Pokud ses připojil, znamená to, že AP a WI-FI v NB spolu komunikují.
Kanály: u AP lze nastavit na jakém kanálu (1-13) bude vysílat. Je to proto, aby se Wi-Fi sítě nerušily.
Zadejte do internetového prohlížeče 192.168.100.252 > zadáním této adresy do prohlížeče se ti objeví menu routeru kde ho můžeš nastavit.
Pokud ti Internet na PC jde a NB ne, nejspíše nebude nastavená konfigurace IP. Podívej se jak je nastveno PC a podle toho nastav NB.

TU IP adresu jsem tam dával, ale ono nic

Skus ju zadat v plnom profile, teda : 192.168.100.252 ...

Bohuzial blbo to zobrazilo. Myslel som http:// pred adresu. Skusim to napisat v uvodzovkach "192.168.100.252 ...

nebude ip 192.168.100.252 ip pridelovaná sieťovej karte pc? možno by zabralo 192.168.100.1 alebo 192.168.100.2

Staci zadat v TCP/IP u sitoveho adapteru treba 192.168.100.100. A masku 255.255.255.0

Ale od poskytovatele připojení mám jinou IP adresu, ta se mi ztratí?

Router má dvě rozhraní, WAN a LAN. WAN rozhraní nastav podle parametrů poskytovatele. LAN si můžeš nastavit sám, jak je libo, nejlépe DHCP. Pak na všech stanicích nastavíš: Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky. Jinými slovy, nemusíš stanice nijak konfigurovat, router je nastaví sám. Adresu 192.168.100.252 zadej do prohlížeče na PC, kde ti Internet funguje. Zadej ji ve tvaru 192.168.100.252. ... Pak se ti objeví menu routeru. Bude to vyžadovat (defaultní) přihlašovací údaje. Ty bys měl najít v manuálu. Doporučuji změnit heslo, jinak se ti tam múže někdo nabourat.

Špatně se to zobrazilo. Do prohlížeče zadej http , dvojtečka, dvě zpětná lomítka a za tím tu IP adresu.