» Poradna » Web a internet

Wifi z routeru do routeru vs kabel

Ahoj,mám doma PC aktuálně připojené k internetu kabelem ethernet přímo z routeru.Kabel musím z důvodu přestavby chodby zrušit a chtěl bych co nejrychlejší Wifi.Jelikož můj stolní PC Wi-Fi nemá, tak jsem zkoušel adaptér do USB, ale rychlost je oproti kabelu strašně nízká download po kabelu je 34 Mb/s a upload 1,9Mb/s U wi- fi je tomu tak že download je pouze 6,2 Mb/s a upload 0,7Mb/s (změřeno na rychlost.cz).Pomohlo by rychlosti například to, že bych si koupil wifi router č.2,který by mi přijímal wifi signál z původního routeru a z tohoto druhého routeru už bych byl připojen kabelem ? Ještě dodám, že router je od mého PC asi 30m a přez dvoje dveře.Díky za odpovědWifidrát.

Odpovědi na otázku

Na 30m a cez viacero prekazok pojde wifi vzdy biedne. wifi router č.2 umiestneny na vhodnom mieste by mohlo byt riesenie aspon pre tych 34 Mbps.

jaký router bych si měl tedy pořídit (jako ten sekundární)? Bude mi to fungovat s kdejakým Wi-Fi routerem, nebo je potřeba něco speciálního ? A umístění asi moc nezvolím - prostě ho dám do pokoje kde mám Počítač.Dále, jak složité je to zapojit a nastavit ?, musí se něco nastavovat na tom primárním routeru? (aby to zase nerozhodilo tu (sice pomalou)wifinu, kterou používám alespoň na mobilu.). Ten sekundární router musí být v něčem speciální ?DíkyWD

Ak sa s umiestnenim routra nemienis piplat, tak na wifi rovno zabudni. Wifi funguje cez stenu tak striedavo, oblacno. Niekedy dobre a niekedy dost blbo. Technlogia velmi podobna Ethernetu po 230V. To tiez funguje tak striedavo, oblacno.

Nevymejslej blbosti a radsi koukni kudy vest kabel

Pokud nechceš/nemůžeš použít kabel zvážil bych použití Ethernetu po 230V (https://www.alza.cz/powerline/18851699.htm).

Geniální - (super pokrok technologie) - jak to funguje v praxi? Píchnu to do zásuvky u routeru, propojim krátkym Ethernetovým káblikem S routerem a druhou si píchnu do zásuvky u PC a propojim taky kablíkem s PC ?Vadí tomu prodlužovák, potažmo když to píchnu do rozdvojky ?Díky WD

geniální nápad to je, v praxi to moc nefunguje, stačí mít na fázi starší ledničku ... UTP kabel nenahradíš, smiř se s tím

Co je myšleno tím stačí mít na fázi starší ledničku ?

Špatně odrušený elektromotor? Taky pozor na super levné úsporné (zářivkové i LED) imitace žárovek a další zdroje rušení. Raději natáhni ethernet, klidně oknem ven a po fasádě.

Ještě bych nejásal. Ono to až tak ideální není, ale uvidíš.

https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn821n-levne-d... a co s Timhle? Píšou tam 300 Mb/s ... ma doma tenhle stejnej, kterej má 150Mb/s, ale na rychlost.cz jsem s tim naměřil jenom 6,2mb/s download oproti 34Mb/s s kabelem ... proč mi to, ale nedává teda těch maximálních 34Mb/s jako jede kabel, když je tam napsáno, že to umí 150 ?

protoze to je maximalni rychlost v idealnich podminkach, tj. nezarusene prostredi, tim padem moznost pouziti 40MHz kanalu (pri 1 streamu), navic to je indikovana rychlost linky, realna propustnost je cca 60%. Proste se smir s tim ze bezdratove to rozumne chodit nebude a propoj to kabelem.

To je pěkná blbost dělat přestavbu tak, že musíš zrušit kabel. Nic srovnatelného na takovou dálku nemáš šanci dostat. Takže místo WiFi přemýšlej, kam ten kabel při přestavbě schovat.

Nech tam kabel. Wifi není řešení!

Tak nakonec nechám teda kabel, ale potáhnu ho jinudy (venkem přes okno a půdou kolem schodů až k routeru) místo původních 30m to bude tak 100m kabelu. Dá se sehnat 100m ethernet kabel ? Bude to mít nějaký omezení (rychlost), když to půjde na takovou vzdálenost ? V případě že se nedělá 100m ethernet, jde nějak spojit dva např 50m, aby to nemělo vliv na rychlost ?DíkyWD

100m je ještě v normě, takže žádné omezení nebude. Ovšem hotový kabel 100m asi neseženeš. To se dělá tak, že se koupí 100m drátu (UTP CAT5e) a někdo šikovný ti na to nacvakne konektory.

A co si takhle o tom neco precist? Na internetu je toho dost. 100m uz je mezni vzdalenost pro pouziti. Kabel se samozrejme vyrabi i ve vetsich delkach (typicky 305m klubko/krabice) ale koncovky si musis osadit sam.

Připoj se kabelem a tečka. Wifi a stolní PC je nesmysl!