» Poradna » Web a internet

WiFi spínač naopak

Je bezpočet wifi relé jako Sonoff a další. Za pár stovek a je k tomu i aplikace pro Android/iOS. Hodí se to na spínání různých věcí...Já potřebuji ale něco jiného. Potřebuji koncový spínač, tj. když se tento sepne (doraz garážových dveří, nášlapné čidlo) tak aby to poslalo přes wifi zprávu, že se spínač sepnul. Nemůžu nikde nic takového najít. Díky Petr

Odpovědi na otázku

Nebo by to šlo postavit třeba na ESP8266.

Nemůžeš najít? Hledáš wifi čidlo otevření dveří / okna. Google mi vyhazije třeba https://www.softcom.cz/eshop/framexx-io-cidlo-ot... . Jenom to bude asi umět vysílat zprávu jenom při otevření dveří (jako alarm), takže to bude chtít rozkuchat a vnitřní magnetický kontakt nahradit koncovým spínačem s opačnou funkcí (pokud tam je spínací kontakt, tak rozpínacím).Na Ebay stojí taková wifi-čidla zhruba polovinu, zase nemají záruku. Ale pokud bys to rozkuchával, tak záruku stejně ztrácíš.

Funkce magnetického kontaktu se dá otočit pevným magnetem přilepeným ke snímači. Ten udrží snímač sepnutý. Pokud se zavřou dveře, tak druhý magnet na dveřích s obrácenou polaritou vyruší působení prvního magnetu. Chce to vychytat.

Tak tenhle trik mě nenapadl. Člověk se pořád učí Snad ty garážové vrata nebudou mít velké vůle, aby se to dalo seřídit a neblblo to třeba při větru.

Dá se udělat také mechanická negace. Zavřením dveří se odsune magnet. Otevřením dveří se magnet posune nad snímač.

To Mik: Hmmm tak tohle musim zkusit teda zda to fakt vyrusi to by mohlo byt reseni.

Tak opravdu staci vypajet mg kontakt a dat tam sminac normaly clsed a nirmaly open. Diky chlapci!