» Poradna » Počítačové sítě

Wifi signal

Zdravím, chci se zeptat. Mám v místnosti strašně slabý a vypadávající wifi signál, takže bych potřeboval to trochu zlepšit. Mám tu i ze switche na to připravený jeden volný kabel. Nerozeznám však rozdíl mezi repeaterem, extendrem a acess pointem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Co je pro mě lepší?

Odpovědi na otázku

Jak mame vedet co je pro tebe lepsi?Pokud je switch v miste kde tu wifi potrebujes, tak tam dej neco co zvladne wifi ap. AP ti da jakekoliv modem/routr s wifi, klidne i nejaka vykopavka co se nekde vali, zalezi na pozadovane rychlosti a co to ma umet.Universal repeater-extender/opakovac je proste wifi, na ktere jede soucastne uplne normalni wifi klient a wifi AP, jako kazde jine, jen jede na jednom kanale a hada se s opakovanou wifi. Pro nenarocne vyuziti netu to jde, ale stoupa latence a klesa rychlost, bacha na to. Obecne je pokazde lespsi natahnout kabl a nej hodit wifi AP, pripadne dat wifi klienta a wifi ap jako jednotliva zarizeni, pokud do mista nejde natahnout kabl.

pomoze primitivna antena. na rovnu plochu das alobal a postavis ho za antenu aby smeroval k/do vzdialeneho bodu. tam urobis to iste.