» Poradna » Počítačové sítě

WIFI signál z budovy do budovy

Zdravím,potřeboval bych z jednoho objektu do druhého dostat internetovou konektivitu ADSL. Předpoklad je, že v první budově na koncovém zařízení od O2 (adsl modem) přes UTP propojím nějaké AP se směrovou anténou a na stejném zařízení (směrová anténa a AP) v druhé budově toto opět převedu do jakéhokoli routeru/switche.Můžete mi prosím poradit, zda je to takto reálné a jaké zařízení je vhodné? (klidně i odkaz na zařízení nebo set)Jedná se o vzdálenost cca 100-150metrů a chtěl bych jet v 5 pásmu.Díky T.

Odpovědi na otázku

Pokud mezi domy není jiný dům, tak v pohodě. Antény na sebe musí vidět. Pohodlně se to dá dosáhnout např. Ubiquiti NanoStation M5 5GHz AirMax.

Tohle zvladne uplne v pohode v podstate jakekoli 5GHz AP. Samozrejmosti je ale pouziti vhodnych anten, neb prutove vsesmerovky na tohle celkem logicky nejsou prilis vhodne. Bud pouzit nejakou venkovni jednotku, nebo radio uvnitr a antena venku s co nejkratsim koaxialem.Co ma ten spoj realne zvladat za rychlost? Jen tech par megabitu z/do xDSL?

Jo, bavíme se o max 10mb