» Poradna » Počítačové sítě

Wifi s managementem zapínání

Ahoj, obracím se s prosbou na doporučení domácí Wifi (není potřeba routovat, bude sloužit jen jako switch a wifi, pro mobily)- potřebuji plánovaně na noc vypínat pouze wifi s tím, že metalika bude fungovat nadále- minimálně 5 metalických portů- ideálně 1Gbps- nízká spotřeba výhodou.Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Pokud bydlíš ve městě, tak myslíš, že najdeš po zapnutí ten kanál ještě volný? Aby ses potom ráno nedivil, že se nepřipojíš.

Navíc ve městě sousedé vysílají tak se vln nezbavi

Jestli router tohle umi, to zjistite prostudovanim manualu. Mnohe to umi, vsechny urcite ne.Vypinat na noc wifi je spatny napad z vicero duvodu.

Jestli je to jen kvůli vlnám z Wifi tak vězte ze kol vás lítá omnoho více a silnější záření. GSM, satelity, dvb, Dan, am/fm, a kdovico jiného na dalších frekvencích.

Co koho vede k tomu (už jsem tento dotaz viděl víckrát), aby v noci vypínal wifi proboha?

Inu, ne každý má rád na noc alobalovou čepičku...

Neznalost fyziky Spousta lidí nechápe, že WiFi díky velké vlnové délce není ionizující záření a nemá jak škodit. Ale třeba tazateli křivdíme a chce to vypínat třeba kvůli tomu, aby děti večer nemohly v posteli čumět do mobilů. Dá se to sice vyřešit jinak, ale vypnutí WiFi je taky možnost, jak je od netu odpojit. Ovšem pokud to je kvůli paranoie z vln, tak to je škoda mluvit

jo zvlášť když mobilní telefon září přímo u hlavy a násobně větším výkonem.. ale to už asi nikdo neřeší.

Ja mam Archer C80 (ma gigabitove porty). Je v nom scheduler (planovac) na nacasovanie vypnutia zapnutia wifi. Myslim, ze toto maju aj mnohe dalsie routre, ale treba si to urcite aspon v manualoch na webe overit. Niektore iba na cele hodiny sa daju nacasovat, ine s presnostou na minutu. Uz som nacasovanie on/off wifi vyskusal a funguje. Ked je wifi vypnuta, metalika nadalej ide.

domácí wifi... 5 metalických port.. 4Gbps.. není třeba routovat..Plácáš pátý přes devátý.. Chceš jen wifi AP a popisuješ router, ale nechceš to routovat..Nejlepší wifi AP je Ubiquiti Unifi - uděláš si SSID kolik chceš a můžeš je vypínat a zapínat jak chceš. Výkonný nezarušitelný, zvládne spoustu klientů. Není nic lepšího.

Mikrotik

UniFi Dream Machine

Akykolvek mikrotik vie vypiniat wifi resp. cokolvek, ma scheduler. 1 GBps porty ma napriklad hAP ac2 ale aj dalsie modely, staci si vybrat.

Tak si tam dej gigovej switch, za nej stavajici wifinu a pred jeji zdroj dej tohle ... https://www.datart.cz/spinac-casovy-solight-ven...

Děkuji všem za slušné odpovědi. Projedu Vaše doporučení.Ano měl jsem rovnou napsat ,že chci AP a nemusel jsem psát, že nebudu routovat, Napsal jsem to proto tak, že většina wifi umí krom AP i router a zase by se toho chytili jiní, že proč nutně jen AP, když to umí za stejnou cenu i router atd.Nebuďme hnidopiši.

chybí zásadní informace jestli je potřeba skutečně vypnout wifi aby nevysílala nebo jen stačí omezit přístup

Nechybí, jasně píše, že chce vypínat Wi-Fi.

Záměrně jsem na toto neodpovídal, právě kvůli zmíněným alobalovým čepičkám.Ano potřebuji vypínat Wifi kvůli manželce, která se přes toto nemůže psychicky přenést.Je to, hloupé, je to trapné, vysvětlit jsem se jí to pokoušel mnohokrát, ale prostě přes to nejdede vlak. Nakonec když tam toto plánování dám, tak mně to neublíží a ona bude spokojená a o to mi jde především.

niektore AP (myslim ze aj ubiquiti) umoznuje vypnut LEDky. Tak ich vypni a zene odprisahaj na smrt svokry :) ze je wifi vypnuta.

Zajimavy napad. Ale az manzelka mrkne na mobil a uvidi bezici wifi, zhasnute LEDky patrne nepomohou. ;o)

Ono je obecně strašně fajn, jak lidi ví úplně kulový o technice. A pak z toho vznikají tyhle nápady. Ta wifi (pokud se nepřenáší data), tak vysílá strašně "naředěně" - tím mám na mysli že si odešle servisní rámec během nějaké mikrosekundy a dál se nic nevysílá dalších cca 100ms. Takže výsledný průměrný výkon je prakticky NULA. Ve srovnání s tím, když se aktivně stahuje, tak to vysílá většinu času. Takže na noc se to sice vypne, ale stejné "ozáření" co se eliminovalo v noci se odvysílá během pár minut minut co něco aktivně stahuješ. Srovnal bych to asi jako když by se na noc zavíral most (když tam projede jedno auto za hodinu), aby se v noci neojezdil asfalt. No ale ráno ve špičce přes něj projede 50 aut za minutu....Tak asi takový smysl má vypínat tu wifiMimochodem - jakmile vypneš tu wifi, tak mobily přejdou na mobilní data? Tak to má pak silně kontraproduktivní efekt, jelikož ten mobil si určitě něco v noci přenášet bude a namísto "nulového" výkonu wifi to bude muset přenést mnohem vyšším výkonem přes mobilní síť...

Píše že to dělá kvůli manželce. Holt některým ženským to nevysvětlíš a pak kvůli rodinné pohodě zbývá jen cesta menšího odporu (neboli udělat to po jejím)

Ustupování je cesta do pekel..u wifi to neskončí. Moje žena je od toho co máme dítě taky magor, ale ta naštěstí řeší jen BPA a podobný sračky v plastech ze kterých se jí jídlo (což koneckonců možná není až tak až tak špatný řešit)

Asi bych řekl ,že je čas vyměnit manželku a nebo ji zasvětit do situace, kolik záření a sítí je všude kolem nás, potom si z jedné Wi-FI už nic dělat nebude.

Myslím, že s 5-ti porty se nic nedělá. Buď 4 nebo 8 atd.