» Poradna » Mobily

Wifi rychlost

Ahoj,máme teď doma připojení 8Mbit/s, což už nestačí. Od příštího měsíce budeme mít od UPC mnohem rychlejší. Můj dotaz je následující. Používám často internet i na mobilu. Ve škole například máme síť přímo optickým kabelem a funguje to tam opravdu rychle - zkouška rychlosti internetu dává i víc jak 100Mbit na UPload! Když se tam připojím mobilem, tak mi to samozřejmě jede rychleji než doma, přeci jen ale samozřejmě stahování atd. nejede tak rychle jako na počítačích, které jsou připojené LAN.Proto je mi jasné, že i teď už to doma nebude omezené připojením jako teď, ale spíš možnostmi telefonu samotného. Signál mám skoro 100%, takže v tomto ohledu problém nebude.No a teď bych potřeboval jen poradit, ve specifikacích jsem našel u mobilu, že má:"Wi-Fi 802.11 b/g/n,"dokázal by mi někdo z tohoto "vyčíst" jaká je nejvyšší podporovaná rychlost za předpokladu, že bych podle toho potom zvolil i modem, který chci stejně měnit tak, aby to bylo co nejrychlejší?

Odpovědi na otázku

P.S.Na internetu jsem našel tohle:http://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ale ta rychlost 600MBs pro wifi n se mi moc nezdá, respektive asi je to teorie, ale mě zajímá jaká je praxe a taky jestli třeba si mobil sám volí ten nejrychlejší stadnard podle toho jak vysílá modem.

Na 600 MB/s po wi-fi si budeš muset tak 50 let počkat. Na 60 MB/s tak 20. V praxi počítej s max 15 Mb/s.

pri teor. limite 72 Mbit hádam bude mať reálne 30 Mbit a pri 150 Mbit (40 MHz pásmo) hádam aspoň 65 Mbit

na en.wiki je max pri 20MHz pásme 72,2Mbit (vždy beriem realitu 50%) a pri 40MHz 150Mbit, takže ber realitu 35Mbit. Veď v škole si to môžeš vyskpšať. A nauč sa názvoslovie MB a Mb. 600Mbit je s asi viac (4) anténami (len tuším)

11n ma viac ako 50% a to preto, lebo pouziva (nielen) agregaciu ramcov.Napriklad som pripojeny 65Mbps a prenasa mi to rychlostou 42Mbps/TCP.Este viac sa da z N-ka vytazit ak sa to hodi na 5GHz a to nielen preto, ze je tam menej rusenia.

a pri 150Mbit cez 80 Mbit reálne?

Na 40MHz (135Mbps) mi to ide 86Mbps a to uz to, co vidi TotalCommander.

hezkyyy

No a to este na 20m cez tri steny. Je ale pravda na obidvoch stranach mam smerove anteny a vykon adapteru mam nastaveny na 8dBm. Pri pouziti usb wifi so vsesmerovou antenou to chodi dost biedne. Spominal som, ze dost pomaly. To preto lebo podstatne klesne signal az na hodnotu pod -85dBm a je to velmi citlive na polohu. Staci 1cm vedla a signal je aj o 10dB slabsi.

Ktory debil to dB vymyslel, robi len problemy.

Tak ono nie vsetci pouzivaju dB.Moderne systemy a aplikacie pouzivaju na zobrazenie signalu napriklad palicky.Zrejme existuje nejaka dohoda, ze 5 paliciek staci na vsetko.

Ak mas mobil 11b/g/n, tak si kup aj taky wifi AP/Router.Presnejsie by sa dalo povedat ak by si vedel kolko streamov dokaze mobil prijimat na N-ku. Jednostreamove (zvycajne s jednou antenou) maju rychlost max. 150Mbps pri nastaveni na 40MHz. Je ale lepsie kupit wifi router pokial mozno s co najvacsim poctom anten.