» Poradna » Web a internet

Wifi rychlost

ZdravímChtěl bych se zeptat ohledně rychlosti internetu v tabletu a v notebooku,kvůli těmto zařízením přecházím z modemu pevného připojení internetu na wifi modem od stejné společnosti.Momentálně i s wifi modemem budu mít rychlost 240 Mb/s je mě jasný že po připojení dalších zařízení se rychlost rozdělí,ale bylo mě řečeno že se rychlost vyváží dle nejnižší rychlosti zařízení.Tak bych se chtěl zeptat jak zjistit na jaké maximální rychlosti dokáže fungovat takový tablet?abych pak nevalil neustále na všem třeba jen na 60 Mb/s...a z toho se to pak nějak ještě dělilo.Díky

Odpovědi na otázku

Rychlost pres bezdrat jede kolem 10-20Mb max.

z teor. maxima 54? To nie je ani 50%

Přesně jak říká kolega. 10-20 je opravdu maximum, nikdy jsem z bez drátu víc nevyždímal.

Mě telefon ukazuje rychlost připojení od 26 až 65 Mbs ale nevím jestli to je skutečná rychlost.

Strop rychlosti wifi pripojeneho v G-ecku je niekde v oblasti 31Mbps, co je okolo 3.5MB/s TCP prenosu, toho co ukazuje TotalCommander. Pre takuto rychlost je velmi podstane umiestnenie AP/pocitaca, konstrukcia antenoveho systemu a kvalita ovladacov. Telefony mozu byt na tom horsie, pretoze drzanie v ruke znizuje ucinnost antenoveho systemu, co by nevadilo, ovsem drzanim v ruke velmi kolisu parametre signalu co dost vadi vsetkym moznym automatikam.

WiFi mám bgn, Internet 20 Mbitů/s, ale s tabletem cca 3 metry od AP víc jak 15 Mbitů/s do internetu nevyždímu.

Ak sa pytas na rozdelovanie rychlosti na wifi, tak to je docela komplikovana zalezitost, pretoze rychlost sa moze neustale menit podla prijmovych podmienok.Neni mi jasne ci myslis vonkajsiu antenu wifi smerovanu na ISP, alebo nejaky vnutorny xDSL wifi modem.

Takhle stolní PC budu mít zamnuté přes kabel do wifi modemu a zbytek tablet,notebook a mobil budu brát signál přes wifi jakoby po bytě z toho modemu takže uvnitř neovlivněnou počasím atd.jak to i bývá.Je to vlastně modem do kterého jde připojit internet přes kabel a zároveň lze brát signál i pomocí wifi z modemu.Nějak se mě to mate protože že společnost nabízí i wifi připojení s rychlostí 40-120-240Mb/s...:)

Na LAN pripojeni, sa rychlost deli rovnomerne.Na wifi sa deli rychlost podla toho akou linkovou rychlostou su pocitace pripojene na AP. To plati pre idealny pripad bez rusenia.