» Poradna » Počítačové sítě

WiFi router

Zdravím jaký byste mi doporučili kvalitní WiFi router? Mám internet o rychlosti 300Mb/s down. up je pouze 25Mb/s. Kabelem k routru bude připojena televize a Nas. Po WiFi 3x telefon, 2x ntb a 2x tablet a jeden Mi box S, ale k tomu bych chtěl sehnat převodku s USB na ethernet a taky připojit kabelem. V domácí síti většinou běhají jen filmy z nasu do Tv nebo do Mi boxu. Cenu max do 1500.- Díky za rady

Odpovědi na otázku

no tie dve požiadavky si navzájom silne odporujú!!!kvalitný router versus 1500,-Kč

2,4 GHz neni zadna slava...

Spíš bych šel, (tedy já šel, mám ho doma) do:https://www.mironet.cz/mikrotik-rbd52g5hacd2hndt...

Chce to cca 2x tolik penez. Pak se da neco doporucit.

Ja doporucim TP Link Archer 1750. Pripojis ale max 4 zarizeni kabelem. Pokud je v akci na 1500,- se dostanes. mam to vyzkousene a beha dobre. ma i 5GHz. Pokud 5GHz nevyuzijes, tak ten mikrotik je taky dobra volba

https://www.alza.cz/tp-link-archer-c7-ac1750-... zrovna ted je v akci. Uroutuje cca 980Mbit a Wifi ma dobry dosah. Muzes tam pripadne nahrat i WRT.