Wifi router

Zdravím, mám wifi router TP link TL-WR741ND v patrovém domě, kde mi v 1 patře kde bydlím, jde chytit wifi signal ve všech místnostech. Ale v přízemí a na zahradě už je problém se sílou signálu. Zahrada je asi 8 metrů vzdošnou čarou od routru přes 2 zdi.. Mám koupit nějaký router se silnějším signálem ( případně jaký ) nebo koupit wifi repeater ? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Kup AP (nebo WiFi router) a připoj ho kabelem ...

Tento původní mám připojen kabelem. To jako mám natáhnout kabel na zahradu? nebo jak mám chápat?

v stredu idem montovat jeden dom, kde maju aktualne 4x wifi router. Tak ich zahodime, dame tam 3x ubiquiti unifi, 2 vhodne ich rozmiestnime po dome a 1 dame do altanku asi 10, od domu. Signal bude vsade, len 1x SSID, a najblizsich 5 rokov sa toho nebude treba ani dotknut.

Do každého patra jeden router/AP navzájem propojené kabelem. Na zahradu podle velikosti něco od Ubiquiti též proppojit kabelem...

Nemusí se na zahradu. Stačí jen přes ty dvě zdi. Ona jedna obvodová zeď zvládne zastavit i slušně silný signál. navíc WiFi není jako světlo, je málo světla koupím silnější žárovku. U WiFi exituje norma kolik smí každý accesspoint vysílat maxímální výkon, takže by nenělo existovat nic jako silnější accesspoint. Ono to samozřejmě neplatí tak úplně, ale jen chci říct že to obvykle není řešení. Jo a v případě pořízení druhého routeru jej doporučuju připojit do LAN portu toho stávajícího routeru a v tom novém nastavit mód AP, nebo Bridge, či jak se to u něj bude jmenovat, prostě vypnout routing. Taky vypnout DHCP a další služby co má zajišťovat hlavní router. Jo a SSID nastavit stejné jméno, stejné heslo, stejný způsob zabezpečení. A pak není potřeba žádný MESH, protože to bude fungovat skoro stejně a za menší peníze. Možná by se dala udělat výměna a ten nový dát jako hlavní a starý přepnout aby nedělal nic jiného než AP.

Mesh wifi systém, najdi si to, nastuduj a nebo si řekni někomu, kdo se tím zabývá.

Kup si moderní gigabit router a neřeš problémy se starou plečkou. To Xiaomi má jen dva porty na switchi, to ti brzo nemusí stačit.

pardon, to patřilo jinam